Yusuf Bostancı

 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Merakla beklenen destek başvurusu başladı

  Kırıkkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Bostancı, 2023 yılı Besi desteği başvurularının başladığını bildirdi. HABER: YELİZ ERDEM HAYVAN BAŞINA 2 BİN LİRA Kırıkkale’de besicilikle uğraşan hayvan yetiştiricilerinin merakla beklediği destek başvuru sürecinin başladığı bildirildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kırıkkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Bostancı, 2023 yılı Besi desteği başvurularının başladığını söyledi. Diğer taraftan Koç ve teke alım desteği, küçükbaş hayvan ıslahının sağlanması, verimliliğin ve sürü kalitesinin artırılması amacıyla 2023’te hayvan başına 2 bin lira olarak uygulanacak. Buzağı desteği, 2022’de kriterleri sağlaması durumunda 900 TL/başa kadar verilirken, 2023 yılı için yüzde 133 artışla 2 bin 100 TL başa…

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Bostancı ”Besicilik Zor Ayakta Duruyor” - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Bostancı ”Besicilik Zor Ayakta Duruyor”

  Son aylarda yeme gelen zam fiyatları yüzünden besicilerin büyükbaş hayvanlarını kestirdiğini açıklayan Kırıkkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Bostancı, yem fiyatları yüzünden ahırlarda hayvan adına bir canlının bulunamayacağını söyledi.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Yusuf Bostancı Güven Tazeledi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Yusuf Bostancı Güven Tazeledi

  Kırıkkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği Olağan Genel Kenti toplantısı geçtiğimiz hafta Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapıldı. Yapılan kurul sonunda Başkan Yusuf Bostancı, güven tazeledi.

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Besiciler Kan Kaybediyor - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Besiciler Kan Kaybediyor

  Kırıkkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Bostancı, besicilerin zor durumda olduğunu söyleyerek sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunarak, isteklerini dile getirdi.

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Bostancı Batıyoruz - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Bostancı Batıyoruz

  BATIYORUZ Kırıkkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Yusuf Bostancı, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte,büyükbaş hayvan besiciliği yapan biz üreticiler batma durumuna gelmiş bulunmaktayız.pazardan pahalıya alınan besilik hayvanları,son bir yılda yüzde 40 artan girdi maliyetleri ile besleyip,şuan zararına kesimini yaptırıyoruz. Öyle ki covid salgını nedeniyle düğün,cenaze,toplu yemeklerin ve halkın kaygılarından dolayı tüketilmeyen etten dolayı kesim de yaptıramıyoruz,1kg etin maliyeti biz besicilere 38-40 lira civarındadır.şuan 10 ay bakımı yapılmış ve zorunlu olarak kesilmesi gereken birinci sınıf besi danası kesim fiyatı yağsız olrak  34 tldir,bu fiyat yağlı kesimde 31-32 tl ye kadar düşmektedir.” SESİMİZİ DUYUN Bostancı, “Tüm Türkiye’de her kalemde…

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu