SağlıkYaşam

Fırın Denetimleri Yapıldı

Gıda güvenilirliğinin sağlanması, kişilerin sağlığının ve tüketicimenfaatlerinin korunması amacıyla gıda üretim, satışı ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Tarım ve Orman Müdürlüğünce büyük bir titizlikle yürütülüyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gıda güvenilirliğinin sağlanması, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması amacıyla gıda üretim, satışı ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Tarım ve Orman Müdürlüğünce büyük bir titizlikle yürütülüyor.

YASAL İŞLEM UYGULANMAKTADIR

5996 sayılı Kanun gereğince; Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak Gıda Kontrol Ekipleri tüm gıda ve yem işletmelerine belirli aralıklarla risk esaslı denetim gerçekleştirmektedir. Gıda Kontrol Ekipleri; özellikle vatandaşların günlük olarak tükettiği ekmek ve ekmek çeşitlerini üreten fırınlara, rutin denetimlere ek olarak denetim gerçekleştirmekte olup, mevzuata aykırı bir durumla karşılaşıldığında 5996 sayılı kanuna göre yasal işlem uygulanmaktadır.

GEREKLİ KONTROLLER YAPILMAKTADIR

Bu kapsamda hafta sonu gıda ve fırın denetimi yapan ekipleri İl Müdürü Sırrı Yılmaz’ da kontroller esnasında eşlik etti. Denetim sırasında fırın işletmecilerini yasal mevzuatlar çerçevesinde uyaran Yılmaz, temel tüketim maddesi olan ekmeğin insan sağlığı açısından önemini vurgulayarak, bu konuda üretimden tüketiciye ulaşana kadar geçen tüm aşamaların denetlendiğini söyledi, “Gıda denetim ekiplerimiz halkımızın sağlığını korumak ve güvenilir gıda tüketimini temin edebilmek için mesai mefhumu gözetmeksizin görev başında olduklarını, bu konuda tüketicilerimizin bir olumsuzluk ile karşılaşmaları halinde ALO Gıda 174 hattını arayarak ihbarda bulunabileceklerini ifade etti. Bu ihbarlar en kısa sürede değerlendirilmekte ve gerekli kontroller yapılmaktadır.” şeklinde konuştu.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x