Manşet

Fuarlar İçin İstişare Toplantısı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 2-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı ve Sanayi ve Endüstri Fuarı için istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 2-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı ve Sanayi ve Endüstri Fuarı için istişare toplantısı gerçekleştirildi.

BÜYÜK BEKLENTİLERİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

2 ayrı fuar için 2 ayrı oturum şeklinde gerçekleşen toplantılara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı Başkanlık etti. Dış paydaşlarımızla yapılan istişare toplantısında Kırıkkale’nin ekonomisi ve tanıtımına büyük katkı sağlayacak fuarları duyurulması ve katılacak firmaların belirlenmesi konuları görüşüldü. Fuarlarda yer almak isteyen firmalara 50 m2’ye kadar metre başı 150 TL KOSGEB stant desteği bulunduğunu hatırlatan Başkan Varlı, bu destekten yararlanmak isteyen katılımcıların fuar başlamadan önce KOSGEB’e başvuruda bulunmaları gerektiğinin altını çizdi. 4.’sü düzenlenecek olan Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarına Türkiye’nin her yerinden firmaların katılacaklarını, ürünlerini Kırıkkale halkının beğenisine sunacaklarını ifade eden Varlı, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Sanayi ve Endüstri Fuarından da büyük beklentileri olduğunu söyledi.

TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENMESİ KARARLAŞTIRILDI

Kırıkkale’de yapılan sanayi üretiminden, şehirde hangi ürünlerin üretildiğinden Kırıkkale halkının haberi olmadığını, bu fuar sayesinden sanayi ürünlerin hem vatandaşlara hem de sanayicilere tanıtmayı planladıklarını ifade eden Varlı, bir firmanın üretim sonrası elinde kalan atıl hammaddeye başka bir firmanın üretim aşamasında ihtiyaç duyabildiğini ancak bu mamulün Kırıkkale’de olduğunu bilinmediğinden dışarıdan temin edildiğini, Sanayi ve Endüstri Fuarında firmalar arası işbirliği anlayışıyla bu sorunun çözüleceğini söyledi. Yapılan toplantılarda 2-5 Haziran tarihlerinde TOBB tarafından yetkilendirilen Atlas Organizasyon firması tarafından düzenlenecek fuarlarla ilgili bayram sonrasında OSB’lerde firmalara tanıtım toplantısı düzenlenmesi kararlaştırıldı.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x