GündemManşetYahşihan

Gerçeğe aykırı nüfus beyanına 875 TL ceza 

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yahşihan İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından köy ve mahalle muhtarları ile evlendirme memurlarına yönelik hizmet içi eğitim düzenlendi. Toplantıda gerçeğe aykırı adres beyanında bulunanlara 875 TL idari para cezası kesileceği hatırlatıldı.
MUHTARLAR BİLGİLENDİRİLDİ
İlçe Nüfus Müdürü Ali Şimşek tarafından Yahşihan Kaymakamlığı Mavi Salon’da slayt eşliğinde verilen eğitime, tüm köy ve mahalle muhtarları ile belediye evlendirme memuru, belediyenin adres ve numaratajdan sorumlu personeli katıldı. Eğitimde; Nüfus Teşkilatı, MERNİS, T.C. Kimlik Numarası ve Kimlik Kartı, Kimlik Paylaşım Sistemi, Sorgulama Hizmetleri, Adres Kayıt Sistemi evlendirme memurlarının görev ve sorumlulukları ile nüfus mevzuatındaki muhtarlarla ilgili hükümlerin yer aldığı konular işlendi.
BEYAN VERMEYENE 436 TL
Adrese ilişkin idari para cezasına değinen Şimşek, adres beyanı ile yükümlü kişi ve kurumlar yerleşim yerine ilişkin değişiklikleri 20 iş günü içerisinde nüfus müdürlüklerine bildirmekle yükümlü tutulduklarını, adrese ilişkin beyan yükümlülüklerini yerine getirmeyen kişilere 436 TL. gerçeğe aykırı beyanda bulunan kişilere 875 TL, İdari Para Cezası öngörüldüğünü belirterek, diğer nüfus idari para cezalarına ilişkin de ayrıca muhtarlar bilgilendirildi.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu