KırıkkaleManşet

Güç birliği

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bülent Pişi , iki kurumun etkin ve güncel hizmet için ortak hareket edilmesi konusunda toplantı yaptı.
‘ÖNEMLİ KONULARDA BİRLİKTELİK SAĞLANDI’
Konu hakkında yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün yürüttüğü Evde Bakım hizmetine İl Sağlık Müdürlüğü olarak katkı sağlanması gerekliliği görüşüldü. Bu hizmetten faydalanan vatandaşlarımızın yanında bakımlarından sorumlu yakınlarına yönelik “İlkyardım ve Yara Bakımı” eğitimi verilmesi planlanmıştır. Zira evde bakıma muhtaç yakını olan bireyler, bakımını üstlendikleri aile bireyinin ani gelişebilecek sağlık sorunları hakkında bilgilendirilmesi, olası sorunlarda ilk müdahalenin gecikmeden bilinçli bir şekilde yapılması gerekliliği bulunmaktadır. Muhtemel sağlık sorunlarının 112 Acil Sağlık Hizmetlerine bildirilmesi 112 Acil Sağlık Hizmetlerimizin vakaya ulaşacağı ana kadar yapılması gerekebilecek ilkyardım müdahaleleri ve teknikleri evde bakım hizmetinden faydalanan tüm vatandaşlarımıza öğretilmesi kararlaştırılmıştır.
‘YARDIMA İHTİYACI OLAN AİLELER TESPİT EDİLECEK’
Ayrıca yapılan bu toplantıda başka bir gündem maddesi olarak; 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli yapılan vaka çağrılarında vakaya ulaştıklarında, temel görevi olan sağlık hizmetinin sunulmasının yanı sıra ulaşılan vakanın sosyo-ekonomik durumunu gözlemleyerek, yardıma ihtiyacı olan aileler tespit edilecektir. İhtiyaç sahibi aileler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne görüş olarak bildirilecektir. Böylelikle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün daha çok aileye ulaşılmasına katkı sağlayabileceği düşünülmektedir”
‘AMAÇ HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK’
İl Sağlık Müdürü Dr. Uzun yaptığı açıklamada, “Halkımıza hizmet noktasında devletimizin tüm kademelerinin görev sahalarını ayırmaksızın işbirliği içinde etkin ve kaliteli hizmetin üretilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Yapmış olduğumuz bu toplantıda gerek sağlık gerekse de sosyo-ekonomik konularda vatandaşımızın yanında olabilmeyi onlara sunulan hizmetin kalitesini arttırarak daha iyi bir yaşam sunmayı amaçlamaktayız”  dedi.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu