GündemKırıkkale

HALKIN DESTEĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Polis Teşkilatının 170’inci yılı hava şartlarının kötü olması nedeniyle resmi tören iptal olurken, İl Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan sergi açılışları ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin hediyelerinin taktimi ile kutlandı.
 
ÇOK BÜYÜK GELİŞME GÖSTERDİ
Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümü Kırıkkale’de kutlandı. Cumhiriyet Meydanında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Hava şartlarının kötü olması nedeniyle Resmi törenin gerçekleşmediği törende Polis sergisinin ve polis eşlerinin el ürünleri sergisinin açılışı gerçekleşti. Sergi açılışları ve stant açılışanda konuşma yapan Vali Ali Kolat “Polis teşkilatımız gerçekten 170 yıldan beri ve özelliklede son yıllarda çok büyük bir gelişme göstermiştir. Hem eğitimi ile hem donanımıyla hakikaten dünya sıralamasında öne gelebilecek bir teşkilat yapısı vardır” dedi.
 
KALKINMASI DAHA HIZLI OLUR
Polis’in gece gündüz anayasa ve kanunlar doğrultusunda hizmet ettiğini belirten Emniyet Müdürü Hasan Onar , “Polis Anayasa ve Kanunların kendisine verdiği yetki ile cesaret, feragat ve fedakârlıklarla gece-gündüz demeden görevini yapmaktadır. Devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için etmiş olduğu kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını feda etmekten çekinmeyerek, halkına güvenlik hizmeti vermektedir. Güvenlik hizmeti diğer kamu hizmetlerinin daha iyi yapılabilmesi için olması gereken en temel hizmetlerden birisidir. Bir ülkede, ilde, beldede huzurlu ve güvenli bir ortam olduğu takdirde, diğer kamu hizmetlerinin yürütülebilmesi daha kolay, dolayısıyla o il hem ekonomik olarak, hem de sosyal olarak kalkınması daha hızlı olur” diye konuştu.
 
VATANDAŞIN DESTEĞİ GÖZARDI EDİLEMEZ
Onar açıklamasının devamında “Vatandaşlarımızın, polisimize verdiği desteği göz ardı etmemekteyiz. Halkımızın desteğini önemsemekteyiz. Polisimizin başarılı olabilmesi için vatandaşla bütünleşmesi şarttır ve biz bunun farkındayız. Vatandaş memnuniyetine büyük önem vermekteyiz. İlimizde huzur ve güven ortamını sizlerden aldığımız destekle sağladık, yine sizden alacağımız destekle huzur ortamı devam edecektir. Amacımız sürekli yenilenen hizmet anlayışı, yasalarla verilen görevleri, suç ve suçluyla mücadelede halkın desteğini alarak varılan huzur ortamının kalıcı hale getirilmesi olacaktır.’’
 
BAŞARILAR DİLEDİ
Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ta günün anısına bir konuşma yaparken “Vatandaşın huzur ve güvenliği için Polislerimiz her türlü fedakarlığı yapmaktadır. Her türlü tedbiri almaktadır. Halkımızın özgürlüklerini kullanmasında ve huzur içerisinde yaşamasında polisin yaptığı hizmetler çok büyük. Polis teşkilatımız gerçekten 170 yıldan beri ve özelliklede son yıllarda çok büyük bir gelişme göstermiştir. Hem eğitimi ile hem donanımıyla hakikaten dünya sıralamasında öne gelebilecek bir teşkilat yapısı vardır. Dolayısıyla da hizmetlerimizi gayet iyi bir şekilde yürütmektedir. Kendilerine kolaylıklar diliyorum. Başarılar diliyorum ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimizi de Allah sağlık versin. İyi bir 170 yılı polisinde sorunlarını dile getirilebileceği konuşulabileceği bir hizmete de vesile olması dileğiyle başarılar diliyorum.’’dedi.
 
ARAÇ TESLİMİ YAPILDI
Program İlköğretim okulları arasında Polis konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam edildi. Ödüllerin verilmesinin ardından Kırıkkale Emniyet Müdürlüğüne kuvvesine katılan araçların hizmete sunumuyla program kapandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü binası girişinde polislerin kullandığı silahlar, tecizat ve teknik aletler ile geçmiş yıllara ait malzemeler, trafik ışık ve levhalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Sergi salonundaki polis motosikleti katılımcılara tanıtıldı. Polislerin giydikleri elbiseler ve diğer malzemeler ile ilgili katılımcılara bilgi verildi. Kutlamalara Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Kaya, ile birlikte tüm il idarecileri, bürokratlar, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, siyasi partilerin il başkanları ve yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu