Sağlık

Hastanın göğsünden 24 adet kitle çıkartıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİNDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA

Sağlıkta dönüşümün öncü illerinden biri olmanın haklı gururunu yaşayan Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Yüksek İhtisas Hastanesinde yine yeni bir başarılı operasyon gerçekleştirildi. Göğüs bölgesindeki rahatsızlığı nedeniyle hastaneye başvuran 26 yaşındaki hastadan Genel Cerrah ekibinin başarılı operasyonu ile farklı boyutlarda 24 adet kitle çıkartıldı.

 

HASTANE TARİHİNDE İLK

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine başvuran 26 yaşında bayan hastada, her iki göğsünden özellikle gebelik dönemin de büyümeye başlayan çok sayıda tümoral kitlelerinin olduğu tespit edildi. Hastane doktorlarından Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Boyabatlı ve ekibinin gerçekleştirdiği ve yaklaşık 3.5 saat süren başarılı bir ameliyatın ardından hastanın sağ göğsünden 7, sol göğsünden ise 17 adet tümoral kitle başarılı bir şekilde çıkarıldı. Tek seansta toplam 24 adet kitle eksizyonu bu zamana kadar hastanede yapılan ilk ameliyat olması itibari ile önem arz ediyor. Başarılı operasyonla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Adem Yeni “Tarihe geçen müdahale sonrası Op. Dr. Mustafa Boyabatlı ve ekibine bu gururu yaşattığı için teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar temenni eder, Hastamıza bundan sonraki yaşamında sağlıklı günler dileriz” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx