Gündem

HAYATA UYUMLARI KOLAYLAŞTILRICAK

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi ile Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı arasında “Mahkemelerce Haklarında Tedbir Kararı Verilen Hükümlülerin Rehberlik ve İyileştirme Çalışmalarına İlişkini İkili İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokolle, Denetimli serbestliğe tabi olan vatandaşların hayata uyum sağlamalarını kolaylaştırma konusunda işbirliği yapılacak.

HABER: YAKUP ÖZCAN

HAYATA UYUMLARI KOLAYLAŞTILRICAK - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
HAYATA UYUMLARI KOLAYLAŞTILRICAK – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

TOPLU GÖRÜŞMELER YAPIYORUZ

Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan protokol imza törenine Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan ve diğer ilgililer katıldı. Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh Kaplan, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve faaliyetleri hakkında bilgi verirken protokole imzalar atıldı. Protokol töreninde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, “Uzun zamandır üzerinde düşündüğümüz bir konuydu. Denetimli serbestlik süresi boyunca vatandaşlarımızla bireysel ve toplu görüşmeler yapıyoruz. Bu süreçlerde uzman arkadaşlarımızın katkısı oluyor ancak Kırıkkale Üniversitesi’nden de hocalarımızın bu sürece katkı sağlaması bizleri mutlu eder. Sağ olsun Rektör Hocamız bu konuda bize yardımcı oldu. Ortaklaşa belirleyeceğimiz bir takvim çerçevesinde sizlerle birlikte çalışmalar yapmayı, çalışmalarımıza katkı sağlamanızı arzu ediyoruz. Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz de bu süreçte elinden gelen yardımı yapmaya hazırdır. Protokolün hazırlanmasında emeği geçen başta Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan olmak üzere herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

HAYATA UYUMLARI KOLAYLAŞTILRICAK - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
HAYATA UYUMLARI KOLAYLAŞTILRICAK – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

İKİLİ İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ

Üniversitelerin eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme alanında olduğu kadar toplumsal katkı alanında da önemli sorumlulukları olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, “ Bugün Sayın Başsavcımızın istekleri doğrultusunda güzel bir protokol imzalayacağız. Denetimli serbestliğe tabi olan vatandaşlarımızın bu süre zarfında hayata uyum sağlamalarını kolaylaştırmak için Cumhuriyet Başsavcılığımız ile ikili işbirliği yapacağız. Bazı fakültelerimizin dekanları ve  hocalarımız da bugün aramızda bulunuyor. Aslında bu protokol bütün fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızın ilgi alanında olması gereken bir konuyu ele alıyor. O vatandaşlarımızın uyum sağlamalarını ve toplumla iletişimlerini kolaylaştırmak, maddi ve manevi anlamda destek olmak, sosyal hayatta toplumsal ve bireysel iyilik halinin devamının sağlanması açısından önem taşıyor. Cumhuriyet Başsavcılığı ve Üniversitemiz işbirliğiyle en kısa zamanda proje taslağı oluşturarak denetimli serbestliğe tabi olan vatandaşlarımıza katkı sağlayacak çalışmaların çerçevesini oluşturacağız. Böyle bir çalışma içinde olmamıza vesile olduğunuz için teşekkür ederim” ifade etti.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu