EğitimGündemManşet

Hedef; okuyan ve sorgulayan nesil

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Okuma ve yazmayı öğrenen Özel Kızılırmak İlkokulu 1. sınıf öğrencileri, pasta keserek kutladı. Öğrenciler, okumayı ve yazmayı öğrenmenin mutluluğunu aileleriyle birlikte paylaştı.

SERGİ AÇTILAR

Okuma yazmaya geçmenin heyecanını yaşayan minikler, hazırladıkları şarkı ve şiirleri anne babalarına sundular. Daha sonra öğrenciler, büyük bir heyecan içinde okuma pastasını kestiler. Hemen ardından öğrenciler ve aileleri sergi salonuna geçerek kokteyl eşliğinde  ‘İlk defterim’ sergisini gezdiler. Burada öğrencilerimizin okuma-yazma sürecindeki gelişimlerini yansıtan defterler sergilendi.

OKUMA SEVİNCİ

Öğrencilerin okumaya geçmesinin sevincini bir kez daha yaşadıklarını ifade eden Okul Müdürü Hasan Hüseyin Ertaş, mutlu olduklarını belirtti. Müdür Ertaş; “Okula meraklı gözlerle başlayan mini mini birler artık okumaya geçtiler. Biz Kızılırmak Koleji ailesi olarak mutluluğumuzu, velilerimiz ve öğrencilerimizle okuma pastamızı keserek paylaştık. Okumaya ilk adımlarını atan öğrencilerimizin heyecanları gözlerinden okunuyor, hedefimiz okuyan ve sorgulayan bir nesil yetiştirmektir.” diyerek okumaya geçen öğrencileri tebrik etti. Öğrenci velileri ise çocukların okuma yazmaya geçme heyecanlarını bu organizasyon ile velilerle paylaşan okul idaresine ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu