Kırıkkale

Helikopter Kaza Kırımına Uğradı: 11 Şehidimizden Biri Kırıkkaleli

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, Nemrut Dağı eteklerinde askeri helikopter düştü. Milli Savunma Bakanlığı 9 askerin olay yerinde 2 askerin hastanede vefat ettiğini, 2 askerin ise yaralandığını duyurdu. Şehitlerimizden Mu.Asb.Kd.Üçvş. Ömer UMULU'nun Kırıkkale Yuva mahallesi nüfusuna kayıtlı 1981 doğumlu olduğu öğrenildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Nemrut Dağı eteklerinde askeri helikopter düştü. Milli Savunma Bakanlığı 9 askerin olay yerinde 2 askerin hastanede vefat ettiğini, 2 askerin ise yaralandığını duyurdu. Şehitlerimizden Mu.Asb.Kd.Üçvş. Ömer UMULU’nun Kırıkkale Yuva mahallesi nüfusuna kayıtlı 1981 doğumlu olduğu öğrenildi.

Vefat eden askerler arasında Korgeneral Osman Erbaş’ın da yer aldığı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osman Erbaş’ın oğlu Yiğitalp Erbaş ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri helikopter düştüğü bildirildi. Tatvan’ın Rahova mevkiinde, Nemrut Dağı eteklerinde helikopterin düştüğü bilgisi üzerine olay yerine AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Milli Savunma Bakanlığı Bingöl’den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını açıkladı. İlk açıklamada şöyle denildi:

“Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.”

YARALI ASKERLERDEN 2’Sİ HASTANEDE VEFAT ETTİ

Bakanlık yaptığı ikinci bir açıklamada vefat sayısının 10’a yükseldiğini duyurdu. Açıklamada, “Tatvan’da meydana gelen helikopter kazasında yaralanan kahraman silah arkadaşlarımızdan biri daha hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehit sayımız 10’a yükselmiştir. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” denildi.

Daha sonra bir askerin daha vefat ettiği aktarılan MSB açıklamasında, “Tatvan’da kaza kırıma uğrayan helikopterdeki kahraman silah arkadaşımızdan biri daha kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehit sayımız 11’e yükselmiştir” ifadelerine yer verildi.

Helikopterde bulunan askeri personelin isimleri şöyle: 

1. Korgeneral Osman ERBAŞ
2. Topçu Kd. Çvş. Nazmi YILMAZ
3. İsth. Alb.Şentürk AYDINYER
4. Per. Bnb. Alptekin KÖPRÜLÜ
5. Bkm. Yzb. Salih SARIOĞLU
6. Huk. Yzb. Ender UZUNÇAKMAK
7. Bkm. Asb. Kd. Bçvş. Mehmet DEMİR
8. Mu. Asb. Kd. Üçvş. Ömer UMULU
9. Kr. Plt. Yzb. Tayfun KUREŞ
10. Kr. Plt. Yzb. Gökhan UYSAL
11. Tekns. Kd. Çvş. Şükrü KARADİREK
12. P. Uzm. Çvş. Tolga DEMİRCİ

KIRIKKALE VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Bitlis’te askeri helikopterin 04.03.2021 tarihinde düşmesi sonucu; ilimiz Yuva mahallesi nüfusuna kayıtlı 1981 doğumlu Mu.Asb.Kd.Üçvş. Ömer UMULU şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Kırıkkale’mizin ve Milletimizin başı sağ olsun.

 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x