Siyaset

Hiçbir Siyasi Hedef, Türk Milletinden Önemli Değil

Milliyetçi Hareket Partisinin Adım Adım 2023 İl İl Anadolu programı Kırıkkale ey parkta gerçekleşti."Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, burada yaptığı konuşmada, hiçbir siyasi hedefin, planın Türk milletinin varlığından, egemenlik haklarından, geleceğinden ve güvenliğinden daha önemli olmadığını söyledi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Milliyetçi Hareket Partisinin Adım Adım 2023 İl İl Anadolu programı Kırıkkale ey parkta gerçekleşti.”Adım Adım 2023 İl İl Anadolu” programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, burada yaptığı konuşmada, hiçbir siyasi hedefin, planın Türk milletinin varlığından, egemenlik haklarından, geleceğinden ve güvenliğinden daha önemli olmadığını söyledi.

GENİŞ KATILIM

Programa katılım oldukça fazla oldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ruhi Ersoy, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk,  MDK Üyesi Ahmet Korhan Mastı, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kadir Şekerci, MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

SEÇİMLERDE OYLARINI ARTIRAN İLK 3 İL İÇİNDE OLDUK

Program MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu’nun konuşmalarıyla başladı. Baloğlu, “Bugün toplantımızı il teşkilatımızın aldığı kararla her hafta bir köyde cuma namazı kılarak köylerimizin sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz. Muhtarımızla ilgili öncelikle özellikle kilit parke bordür sıkıntılarına çözüm bulmak smacıyla kilit parke fabrikasının kurulmasına öncelik ettiler. Sivil toplum kuruluşlarımızla belirlim görüşmeler yapıyoruz. Rapor halinde sizlere sunuyoruz. Basınımızla sık bir araya geliyoruz. Kırıkkale’nin nabzını onların sayesinde daha iyi tutuyoruz. Biz tüm teşkilatımızla Kırıkkale’mizi daha aydınlık günlere götüreceğimize inanıyoruz. Seçimlerde oylarını artıran ilk 3 il içinde olduk.”dedi.

BU SÜRECİ DAYANIŞMAYLA SÜRDÜRÜYORUZ

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ruhi Ersoy ise “Devlet Bahçenin yol arkadaşlarıyla beraber bugün Kırıkkale’deyiz. Yüreğimizden geçenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bizim vatan millet hassasiyetimiz var.MHP olarak günlük hayatın içinde her türlü sıkıntıyı görüyoruz. Hayat mücadelesi verdiğinin farkındayız. Ekonomi büyük bir buhranla boğuşuyor. Türkiye 1.dünya savaşından sonra yüzyılın 2. büyük buhranla karşı karşıya. Türkiye olarak bu buhrandan çıkmanın tek yolu birlik beraberlik olacak. Bu süreci dayanışmayla sürdürüyoruz. Devletimiz var olsun diye. MHP büyük bir fedakarlık yapıyor. MHP arılar gibi çalışıyor. Devlet millet ne zaman krize düşmüşse MHP can suyu olmuştur.”dedi.

TÜRKİYE’Yİ ŞER ODAKLARINA TESLİM ETMEYECEĞİZ

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk “MHP tüm teşkilatları birlikte Türkiye’yi adım adım dolaşıyor. Cumhur ittifakının önemini bir kez daha anlatıyoruz. 2023 hedefinde biz vizyonunuzu geliştirerek el bilirdi ile yaşıyoruz. Bugün zillet intikamın ortakları diyorlar ki Suriye asker göndermeyelim diyor. Sonrada biz kandili yerle bir edeceğiz diyorlar. Sonra iyi partili birisi PKK terör örgütü değil diyor. Kimse şehidimiz üzerinden siyaset yapmalısın. CHP ve İYİ parti sayesinde  HDP kabineye bakan yapacakmış. Seçimi yine ezici bir üstünlükle kazanıp Türkiye’yi şer odaklarına teslim etmeyeceğiz. 2023 hep beraber onurlandıracağız.”dedi.

VARLIĞINI ZEDELEMEYE ÇALIŞAN ODAKLAR BOŞ DURMAMAKTADIR

Son olarak kürsüye MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık geldi. Terör örgütlerini her fırsatta beslemek amacıyla fırsat kollayan siyasi partilerin milli güvenlik tehdidi haline geldiğini belirten Yılık, “Türkiye Cumhuriyeti varlığını ve egemenliğini sarsmak için fırsat kollayan bu partiler veya sivil toplum kuruluşu kisvesine bürünmüş yapılar, hak, eşitlik, özgürlük, adalet gibi kavramları kullanarak sahte gündem yaratmakta, yalan beyanlarda bulunmaktadırlar. Algı operasyonları, çarpıtılmış haberler, kişisel yargılar, kara propagandalar, iftira kampanyaları ile mesafe alınmaya çalışılmakta, zehirli bilgilerle halkımız manipülasyonlara maruz kalmaktadır. Siyasi, ekonomik ve diplomatik saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını zedelemeye çalışan odaklar boş durmamaktadır.” diye konuştu.

DÜŞMANLARINA EVET’ DEMİŞTİR

Teröristlerle mücadeleye karşı çıkan CHP yönetiminin tezkereye “Hayır” diyerek eski hastalığından kurtulamadığını, PKK, YPG ve PYD’yi dolaylı olsa da savunmaya devam ettiğini savunan Yılık, “Suriye ve Irak’ta yapılacak sınır ötesi operasyonlar Hatay’ın, Kilis’in, Gaziantep’in, Ankara’nın, velhasıl tüm ülkenin güvenliği için zaruri olmasına rağmen CHP yönetimi kuruluş gayelerinden tamamen uzaklaşmış ve bir nevi ‘Tezkereye hayır, PKK’ya evet’, ‘Tezkereye hayır, Türk ve Türkiye düşmanlarına evet’ demiştir.” ifadesini kullandı.

BU NASIL BİR ZİHNİYET, NASIL BİR AYMAZLIK HALİDİR

Muhalefet etmenin her yapılanı eleştirmek, her atılan adımı sabote etmek olmadığını anlatan Yılık, şöyle devam etti:”Türkiye’de görev yapan 10 büyükelçinin 18 Ekim muhtırasının etkileri yatışmadan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Kasım 2021 tarihinde Türkiye’de görev yapan yabancı diplomasi temsilcilerine, her biri kendi dillerinde kaleme alınmış birer mektup göndererek Kanal İstanbul Projesi’ni desteklememeleri yönünde çağrıda bulunmuştur. Adeta mandacı zihniyetiyle ülkemizi tüm dünyaya şikayet etmiştir. HDP’nin bölücü, millet ve cumhuriyet düşmanı olduğu bilinen bir gerçektir. Bakıyoruz HDP, ortağı CHP’yi de kendine benzetmiş, millet iradesini hiçe sayan, mandacı bir zihniyetle yabancı ülkelerden yardım talebinde bulunup bir nevi ülkemizin iç işlerine karışmalarını talep etmiştir. Bu nasıl bir zihniyet, nasıl bir aymazlık halidir. Değerlendirmesini Allah nasip ederse 2023 yılında milletimiz yapacaktır.”

CUMHUR İTTİFAKI’NA DESTEĞİNİ DEVAM ETTİRECEKTİR

Yılık, Türkiye’nin jeostratejik konumu, köklü tarihi ve varlığıyla uluslararası kirli hesapların odağında olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:”ABD Dışişleri Bakanlığı ve Pentagon sözcüleri, Suriye’nin kuzeyinde yuvalanan PKK/PYD’ye karşı yapılacak muhtemel operasyona engel çıkarmak için Türkiye’ye farklı içerikte birçok çağrı yapmaktadır. ABD Başkanı da aralık ayında düzenlenecek sözde demokrasi zirvesine ülkemizi davet etmeyerek birtakım mesajlar vermekle uğraşmaktadır. Görüldüğü üzere hem içeriden hem dışarıdan her türlü şer odağı ülkemize karşı birlik olmuş, devletimizin itibarını zedelemek için elinden geleni yapar konuma gelmiştir. Bir yandan Yunanistan’a verilen uçak, silah ve mühimmat, bir yandan Suriye ve Irak’ta terör örgütleri eliyle yürütülmek istenen planlar göz önüne alındığında ülkemizin bir kıskaca alınmak istendiği açıktır. Kim ne yaparsa yapsın, bu millet feraseti ve öngörüsüyle bu odaklara prim vermeyecek, ülkesini ve milletini her türlü menfaatten önce tutan Cumhur İttifakı’na desteğini devam ettirecektir.”

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x