Gündem

Huzur Köy projesi Türkiye’de sembol bir proje

Kırıkkale Valiliği himayesinde Türk PDR Derneği Kırıkkale İl Temsilciliği tarafından yürütülecek olan ailelere yönelik psiko-eğitim seminerleri programının açılışı Vali Bülent Tekbıyıkoğlu'nun katılımları ile gerçekleştirildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valiliği himayesinde Türk PDR Derneği Kırıkkale İl Temsilciliği tarafından yürütülecek olan ailelere yönelik psiko-eğitim seminerleri programının açılışı Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nun katılımları ile gerçekleştirildi.

MASAYA YATIRILDI

Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen  Huzur köyde tedavi gören madde bağımlılarının tekrar topluma kazandırma programı kapsamında bağımlı gençlerin ailelerine destek bağımlılarla da hem tedavi hem de tedavi sonrası topluma kazandırma ve hayatlarının idamesi için el beceri ve sanat sahibi olmaları gibi programları masaya yatırıldı

MÜCADELENİN YÖNTEMLERİNİ ARIYOR

Huzurköyde tedavi gören madde bağımlılarını topluma kazandırma programının açılış konuşmasını yapan Vali Tekbıyıkoğlu ” Huzur Köy projesi Türkiye’de sembol bir proje, bir öncü proje. Bu proje kapsamında hem çocuklarla hem aileleriyle sık sık bir araya gelme fırsatım oldu. Bu çocuklar sizden bizden veya sizin bizim aile fertlerimizden farklı çocuklar değil. Her ailenin çocuğu bağımlılık sarmalının içerisine düşebilir. Hadi biz çocuğumuza sahip çıktık; gerçi bunun garantisi yok, torunumuza sahip çıkamayabiliriz. O yüzden projenin başarısı çok ama çok önemli. Dünya bağımlılıkla mücadelenin yöntemlerini arıyor. ” dedi.

MÜCADELE VERİYORUZ

Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş Huzur köyün huzur için kurulduğunu ifade ederken “Bu köy bir umut köyüdür. Yataklı tedavi bölümümüzde hizmete girmiştir. Bu evlatlarımızı tedavi ederken topluma kazandırma mücadelesinde yardımcı olmak için buradayız. Ayrıca tedavi gören bu evlatlarımızda el becerisi ve bundan sonraki hayatlarında ayakta durabilmeleri için seracılık meyvecilik spor alanlarında da beceri kazanmaları içinde mücadele veriyoruz. Ayrıca manevi desteklerde vererek inançlarında pekiştiriyoruz” dedi

İNANALIM VE YILMADAN MÜCADELE EDELİM

Umuda yolculuk derneği başkanı Banu Doğan yaptığı konuşmada madde bağımlığı ya mücadelenin çok meşakkatli bir yol olduğunun ifade ederken “Madde bağımlılığıyla mücadele etmek uzun ve çok meşakkatli bir yoldur. Bunu en iyi bilenlerdenim benim çocuklarımda madde bağımlısıydı. Çok uzun bir yoldur. Bu yoldan bende geçtim. Çok Mücadele verdim direndim yılmadım çok acılar çektim ve başardım evlatlarımı tekrar topluma kazandırdım. Hayatımda bu yola adadım. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Dışlamayalım ellerimizi uzatıp tutalım. Bu evlatlarımızı da topluma kazandıralım. Hep beraber, omuz omuza mücadele ile bu çocukları kazanırız. İnanalım ve yılmadan mücadele edelim”dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x