Yaşam

İlk uçurtma heyecanı yaşadılar

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Karaahmetli Tabiat Parkında 60 çocuk, ‘Uçurtma uçuruyorum’ projesi kapsamında hayatlarında ilk kez uçurtma uçurdu. Çoğunluğu korunma ve bakım altında bulunan çocukların katıldığı şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

GÖKYÜZÜNÜ RENKLENDİRDİLER

Doğal Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında uçurtma şenliği düzenlendi. Karaahmetli Tabiat Parkında, ‘Uçurtma uçuruyorum’ projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte yuvada korunma ve bakım altında bulunan 60 çocuk, öğretmenlerinin yardımıyla yaptıkları uçurtmalarla gökyüzünü renklendirdi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte öğrenciler, çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli bir gün yaşadı.

GELENEKSEL HALE GELDİ

Doğa Koruma Milli Parklar Kırıkkale Şube Müdürü Neslihan Akdemir, iki yıldır uçurma şenliği düzenlediklerini söyleyerek, “Bu yıl daha önce hiç uçurtma uçurmayan yetim çocuklarımız için böyle bir çalışma düşündük. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile ortaklaşa öğrencilerle yaptığımız görüşmelerde hiç uçurtma uçurtmadıklarını öğrendik. Bu nedenle öğrencilerimizi tabiat parkına getirerek onlarla birlikte uçurtma uçurduk. İnşallah bugün, öğrencilerimizin hafızasında güzel bir anı olarak kalacaktır” diye konuştu.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı