Siyaset

İstanbul’da İkinci Adam

İyi Parti Kadıköy İlçe Başkanı olan hemşerimiz Av. Alper Akdoğan, İyi Parti İstanbul İl Sekreteri olarak, parti teşkilatında İstanbul’un ikinci ismi haline geldi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

İyi Parti Kadıköy İlçe Başkanı olan hemşerimiz Av. Alper Akdoğan, İyi Parti İstanbul İl Sekreteri olarak, parti teşkilatında İstanbul’un ikinci ismi haline geldi.


İYİ PARTİ KURUCULARI ARASINDA

Kırıkkale siyasetinin önemli isimlerinden 1994-1999 tarihlerinde Kırıkkale Belediye Başkanlığı yapmış olan Cemalettin Akdoğan’ın oğlu Avukat Alper Akdoğan, İstanbul siyasetinde aktif rol alıyor. MHP içerisinde başlayan ve İyi Parti hareketinin ilk günlerinden itibaren, Meral Akşener’in yanında yer alan ve İyi Parti kurucuları arasında yer alan Alper Akdoğan, Kadıköy İlçe Başkanlığının yanında İstanbul İl Sekreteri olarak görevlendirildi. İyi Parti kurucuları arasında yer alan ve tüzük çalışması dahil birçok organizasyonda hukukçu kimliğiyle öne çıkan Av. Alper Akdoğan, İyi Partinin kurulmasıyla birlikte kurucu Kadıköy İlçe Başkanı olmuştu. İyi Parti kuruluşundan bu yana yapılan bütün kongrelere tek aday olarak giren ve parti tabanı tarafından çok sevilen bir isim olan Av. Alper Akdoğan, son yapılan kongrelerle birlikte önce İyi Parti Kadıköy ilçe başkanlığına tekrar seçildi, daha sonra parti hiyerarşisinde 2. İsim anlamına gelen İstanbul il sekreterliği görevine seçildi.

PARTİNİN KURUCULARI ARASINDA

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı, İyi Parti İstanbul 3. Olağan kongresinde, İstanbul İl Başkanlığına Coşkun Yıldırım seçildi. Önceki dönem İstanbul İl Başkanı Satık Buğra Kavuncu, Genel Başkan Meral Akşener’in görevlendirmesiyle Seçim Kampanyasından sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olurdu. Kırıkkaleli hemşerimiz, İyi Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Alper Akdoğan yapılan Kongrede İyi Parti İstanbul İl Sekreteri olurken, partinin İstanbul’da ki ikinci ismi haline geldi. 1994-1999 yılları arasında Kırıkkale Belediye Başkanı olan Cemalettin Akdoğan’ın oğlu olan ve İstanbul siyasetinde etkili bir isim olan Av. Alper Akdoğan, teşkilatçı çalışmaları yanı sıra hukukçu ve genç kimliğiyle partinin gözde isimleri arasında yer alıyor. İyi Partinin, MHP içerisinde ki kongre çalışmalarından bu yana tüm çalışmalarda yer alan ve partinin kurucuları arasında yer alan Av. Alper Akdoğan’ın, İstanbul siyasetinde ki etkisi Kırıkkaleli isimler tarafından da dikkatle ve takdirle takip ediliyor.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx