Karakeçili

Karakeçili Şenliğe Hazırlanıyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Karakeçili’de 2 Eylül’de gerçekleştirilecek 29. Ertuğrul Gazi’yi Anma Uluslararası Kültür Şenliği hazırlıkları kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Kaymakam Ali Can Uludağ başkanlığında Karakeçili Parkı’nda düzenlenen toplantıda, önceki şenlikler değerlendirilerek, yeni öneriler görüşüldü.

Şenlik hakkında vatandaşları bilgilendiren Uludağ, şenliğin eksiksiz ve sorunsuz gerçekleştirilmesi için komiteler kurulup, görevlendirilmelerin yapıldığını ve davetiyelerin dağıtımına başlandığını söyledi.

Şenliğe katılacak siyasi parti temsilcilerinin, bürokratların, dışarından gelen misafirlerin ve Yörüklerin Karakeçililer tarafından en iyi şekilde ağırlanacağına inandığını aktaran Uludağ, şöyle konuştu:

“Şenliğimizin örf ve adetlerimize, geleneklerimize uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi için hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Karakeçili’nin tarihi yönünü de ön plana çıkarmak istiyoruz. Karakeçili’nin tarihi bir geçmişi var.

Kırıkkale’nin Uluslararası tek şenliği olan Karakeçili şenlikleri 29 yıldır düzenli olarak yapılıyor. Karakeçili Kaymakamı Ali Can Uludağ ve Belediye Başkanı Veysel Aydemir şenliklerin yoğun katılımlı geçmesi için aylardır mücadele veriyorlar.

Türk kültürünün buram buram estiği şenliklere gösterler büyük renk katıyor .2  Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de Karakeçili’de başlayacak olan şenlikler için Kırıkkale Belediyesi tarafından aynı gün saat 10.30’da Cumhuriyet meydanından ücretsiz şenliklere otobüs kaldırılacak.

ŞENLİĞE DAVET ETTİ

Tüm vatandaşları şenliğe davet eden Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, geçmişiyle gurur duydukları ilçe halkının hak ettikleri şekilde yaşamaları adına her türlü mücadeleyi verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini dile getirdi. Aydemir,  “Bu topraklarda buraları yurt yapan, Anadolu yapan, manevi ilhamlarıyla gergef gergef ören Allah dostu birçok insanın manevi mirası üzerinde bulunuyoruz. Aynı şekilde bugün ‘Alperenlerin Serdarı’ olarak bildiğimiz Ertuğrul Gazi’yi anıyoruz. Allah onlardan ebediyen razı olsun. Biz bu güzel topraklara, bayrağa sevdalıyız. Her tarafı karış karış şehitlerin kanıyla sulanmış bu güzel Anadolu’ya sevdalıyız. Biz Ertuğrul Gazi’nin, Osman Gazi’nin çınarının yapraklarıyız ama bir taraftan da onun mirasını yaşatmak için büyük bir istek, aşk ve şevkle çalışmak zorundayız.”

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu