Keskin

Keskin İlçesinde İki Köyde Muhtarlık Seçimi Vardı

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde değişik sebeplerden dolayı ertelenen seçimler 2 Haziran 2024 tarihinde yenilendi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde değişik sebeplerden dolayı ertelenen seçimler 2 Haziran 2024 tarihinde yenilendi.

Türkiye’nin değişik illerinde gerçekleşen ara seçimlere Kırıkkale’den de iki köy katıldı. Keskin’in Seyfli  ve Müsellim köyleri bugün sandık başına gittiler.Müsellim köyü muhtarlık seçiminde Recep Güler 57 , İlyas Taş 52 oy aldı. Recep Güler köyün yeni muhtarı oldu.Yine Keskin’in bir Köyü olan Seyfli köyündeki oy sonuçlarına göre

Hakkı Uluyüz: 54, Ethem Kandemir 53 oy aldı. Hakkı Uluyüz köyün yeni muhtarı oldu.Köylerdeki muhtarlık çekişmelerinin ciddiyeti oyların birbirine yakın çıkmasından da anlaşıldı. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde bu iki köyün bir tanesinde seçilen muhtarın adli sicilinden kaynaklanan sorundan dolayı muhtarlığı iptal olurken ,diğer köyde ise Muhtar adayının bir tanesinin oy pusulaları oy verme işlemi sırasında kaybolmuş ve seçim kurulu bu gerekçeyi haklı bularak seçimlerin yenilenmesine karar vermişti.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x