EkonomiKırıkkaleManşet

‘Keyfi cezalar kesiliyor’

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kahvehaneciler Esnaf Odası Başkam Adnan Çatalok yaptığı açıklamada sigara denetimi yapan ekiplerin artık keyfi cezalar yazmaya başladığını ifade ederek tepki gösterdi.

‘KANIT OLAMDIĞI HALDE…’
Çatalok açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kış aylarının gelmesiyle birlikte ilimizde faaliyet gösteren kıraathaneler ve çay ocaklarında soba yakılmaktadır. Denetime gelen ekipler sobadan sızan dumana dahi ceza kesmektedirler. Hiçbir bulguya rastlanmadan kesilen yüksek meblağlı cezalar esnafımızı mağdur etmektedir. Elli kuruş gibi ufak paralarla çay satarak geçimini sağlamaya çalışan esnafımıza binlerce lira para cezası kesildiğinden çoğu esnafımız kapatma derecesine gelmiştir. Yapılan kontrol ve denetimler gün geçtikçe sıklaştırılmaya başladı. Denetim yapılmasından şikayetçi değiliz ama ortada sigarayla ilgili hiçbir bulgu veya kanıt olmadığı halde ceza kesilmesinden esnafımız huzursuz olmaktadır. Esnafımızın mağdur olmaması için yapılan denetimlerde yok yere ve keyfi cezaların yazılmamasını istiyoruz”

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu