Ekonomi

KIRIKKALE SAVUNMA SANAYİNDE TÜRKİYE’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Kırıkkale Şubesinin açılışına katılan ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın;

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kırıkkale şubesi düzenlenen programla açıldı. Türkiye’nin ilk Silah İhtisas OSB’si bulunan Kırıkkale’den övgüyle bahseden ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Kırıkkale’nin özellikle savunma sanayi alanında Türkiye’nin birleştirici güçlerinden olduğunun altını çizdi.

KIRIKKALE YATIRIM İÇİN CAZİP BİR KONUMDA

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi’nin açılışı Carmine Otel’de yapılan bir toplantı ile gerçekleştirildi. ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Timuçin Bağbaşı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, STK temsilcileri, protokol üyeleri, siyasiler ve çok sayıda işadamı katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada Kırıkkale’nin coğrafi avantajları ve sanayi alanındaki tecrübeleri ile yatırımcılar için cazip bir şehir olduğuna vurgu yapan ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Kırıkkale’nin özellikle savunma sanayi alanında Türkiye’nin birleştirici güçlerinden olduğunun altını çizdi. Açılışta konuşan ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Timuçin Bağbaşı, ASKON’un kamu yararına bir dernek olduğuna dikkat çekerek “Ülke genelinde teşkilatlanma çalışmalarını devam ettiren ASKON Kırıkkale şubesiyle kutlu yoluna bir inci daha takarak büyük bir aile olmaya devam ediyor. Bu yolda Kırıkkale şubesi olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Açılışımıza ve 9. Ekonomik değerlendirme toplantımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MERKEZ BANKASI CESUR ADIMLAR ATMAYA DEVAM ETMELİ

Genel Başkan Aydın, ASKON Kırıkkale Şubesi açılışı kapsamında düzenlenen “9. Ekonomi Değerlendirme Toplantısı” nda ülke gündemi ve Merkez Bankasının faiz kararını değerlendirdi. Faiz lobisi karşısında dik duruş sergileyip her zaman faizlerin düşmesi için çağrıda bulunan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Merkez Bankası Başkanı ve Para Politikası Kurulu üyelerini iş dünyası adına tebrik eden Aydın, “Faizler düşerse kaos olur diyenler, bugün oluşan tabloyu çok iyi okumalı. Bugün faizlerin düşmesi ile enflasyonun da düştüğünü görüyoruz. Hamdolsun tek haneli rakamlara yeniden döndük. Bunun avantajlarını ilerleyen günlerde daha da iyi göreceğiz. Keza otomotiv sektörümüz yeniden canlandı. İnsanlarımız kredi borçlarını yeniden yapılandırma olanağı bularak büyük yüklerden kurtuldular. Reel sektörümüz yeniden yatırım yapmak için umutlandı. Şimdi artık yatırım, istihdam, ihracat ve büyüme dönemidir. Bankalar da bu adıma eşlik etmeleri, şirketlerimizin ve vatandaşlarımızın üzerindeki ağır faiz yükünü hafifleterek ticari, konut, araç ve ihtiyaç kredilerinde süratle indirimler uygulamalıdır. Bankalar fahiş oranlarda her yıl kar elde ettiklerini açıklarken, iş dünyamız ve vatandaşlarımızın sırtında faiz ağır bir yük olarak durmaktadır. Merkez Bankası bu cesur adımlarını atmaya devam etmeli, yatırımla sağlıklı büyüme modelinin önünü açmalıdır.”

TERÖR SEVİCİLERE GEREKEN CEVABI VERECEĞİZ

Ülke olarak çok sıcak ve hassas bir süreçten geçildiğini, bu süreçte yıllardır terör belasına binlerce şehidini vermiş Türkiye’nin, hemen yanı başında Suriye sınırında terörist unsurların barınmasını istemediğini anlatan Aydın, uluslararası anlaşmalarda yer alan hukuki gerekçelerle Terörist unsurlara operasyon başlattığını anımsattı. Ardından bu unsurların hamilerinin Türkiye’ye karşı ne tür tehditlerde bulunduğunu hep birlikte gördüklerini aktaran Aydın, “ABD yaptırım tehdidinde bulunurken, AB Parlamentosu Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye’ye hedefli yaptırım uygulanmasını istedi. Gümrük Birliği’nin askıya alınmasını istediler, gündeme aldılar. Tabi bütün bu panik bir yandan 4 milyon göçmene ev sahipliği yapıp milyarlarca dolar harcayan, bir yandan enerji koridorlarında arayışlara başlayan, öte yandan savunma sanayisini güçlendirerek operasyonel gücünü artıran ve her türlü ekonomik taarruzlara karşı direnç sağlayan bir Türkiye görmelerinden kaynaklanıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar bütün bunlar beyhude uğraşlardır. Türkiye bütün bunlara dünden daha güçlü, dünden daha dirençli bir şekilde cevap verecektir. Artık sadece sahada değil, masada da kazanan Türkiye’yi Sayın Cumhurbaşkanı önderliğinde hep birlikte gördük. Ülke ve iş dünyası olarak yılmayacağız, yıkılmayacağız. Daima daha da ilerilere koşarak bu emperyalist sistemlere, bu terör sevicilere gereken cevabı en güzel şekilde vereceğiz. Allah’ın izni ile ülkemizi güçlendirdikçe ülkemize karşı daha da saygılı olmalarını gerektiğini onlara öğreteceğiz” dedi. Silah İhtisas OSB ile Kırıkkale’nin yatırımcılar açısından cazip bir konuma geldiğini belirten Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’de şehirde son dönemde bir canlılık yaşandığını, yatırımsal, kültürel ve sosyal alandaki bu canlılığın devam etmesi için çalışmalar yapıldığını söyledi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı