Manşet

Kırıkkale’de Tarım Sezonu Değerlendirildi

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü İl Müdürü Fatih Ateş başkanlığında gerçekleştirilen 2024 yılı üretim sezonu değerlendirme toplantısı İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü İl Müdürü Fatih Ateş başkanlığında gerçekleştirilen 2024 yılı üretim sezonu değerlendirme toplantısı İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

KURAKLIK KONULARI ELE ALINDI

Toplantıya, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırıkkale Başmüdürü Tuncay Akgöl, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve teknik personeller katıldı. Toplantıda, hububatta verim tahminleri ve kuraklık konuları ele alındı. Kırıkkale Merkez ve İlçelerde üretilen ürünlerin sulu ve kuru tarım yapılan alanlardaki verim değerleri ile kuraklık riski değerlendirildi. Kuraklığın tarımsal üretime olası etkileri ve alınabilecek önlemler masaya yatırıldı. Ayrıca, tarımsal üretimde yaşanabilecek olası değişiklikler tartışıldı.

tarim2.jpg

GEREKEN ÇABA VE GAYRET GÖSTERİLİYOR

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2024 yılı üretim sezonunun genel olarak verimli geçtiğini, ancak bazı ürünlerde kuraklıktan olumsuz etkilenmeler yaşandığını belirledi. Alınan önlemler ve yapılan çalışmalar sayesinde bu olumsuz etkilerin en aza indirilmesi için çaba gösterildiği vurgulandı. Toplantıda, tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması ve üretimin artırılması için gerekli adımların atılmasına karar verildi. Yetkililer, önümüzdeki üretim sezonlarında da üreticilere her türlü desteğin sağlanacağını ifade ettiler.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x