Eğitim

KIRIKKALENİN GURURU OLDULAR

Türkiye’nin akıl ve zeka şampiyonları belli oldu

Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası, yapılan final yarışmalarıyla sona erdi. Bursa’da gerçekleşen ve 65 ilden 750 öğrencinin katıldığı turnuvada Kırıkkaleli Emir Kaya Demir birinci, Çağrı Eymen Lüy ikinci, Yiğit Özyön ise Türkiye üçüncüsü oldu.

 

KIRIKKALE’DEN 3 ÖĞRENCİ DERECEYE GİRDİ

THY, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Curiousandgenius sponsorluğu, Milli Eğitim Bakanlığının, Bursa valiliği ve Bursa Milli Eğitim İl Müdürlüğünün desteği ile yapılan şampiyonanın final günü büyük bir çekişmeye sahne oldu. 8 ayrı kategoride yapılan yarışmalarda Kırıkkaleli öğrenciler büyük bir başarı ortaya koydu. Kulami oyunlarında Kırıkkale Bilim Sanat Merkezi öğrencilerinden Emir Kaya Demir Türkiye birincisi olurken, Q-Bitz Oyununda Kırıkkale Zübeyde hanım İlkokulu öğrencisi Çağrı Eymen Lüy Türkiye ikincisi, Equilibrio Oyununda ise yine Zübeyde Hanım İlkokulundan Yiğit Özyön Türkiye üçüncüsü oldu.

 

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Şampiyonlar ödüllerini; Bursa Vali yardımcısı Abidin Ünsal, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Bursa Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger, Bilecik Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Federasyon Asbaşkanı Abdülkadir Sancaktutan ve Federasyon başkanı Şaban Kurt’un elinden aldı. Ödül töreninde birincilere bilgisayar, ikincilere hoverboard üçüncülere bisiklet dördüncülere başarı belgesi verildi.

 

 

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

EQUİLİBRİO OYUNU

1- Muhammed Eymen Kızıltaş – Bitlis

2- Yavuz Köse – Tokat

3- Yiğit Özyön – Kırıkkale

4- Bahar Gülser – Manisa

 

Q-BİTZ OYUNU

1- Berke Demir – Amasya

2- Çağrı Eymen Lüy – Kırıkkale

3- Hira Sağcan – Mersin

4- Ela Tahanoğlu – Bitlis

 

KULAMİ OYUNU

1- Emir Kaya Demir – Kırıkkale

2- İsmet Bilal Güneş – Ardahan

3- Fadime Şenyiğit – Manisa

4- Ahmet Bahşi – Bolu

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı