Ekonomi

KIRIKKALE’NİN ÜRETİM POTANSİYELİ ANLATILDI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi, Afrika pazarı için çalışmalarını hızlandırdı. ASKON Kırıkkale üyelerinden oluşan heyet, Cibuti’nin Ticaret ve Turizm Bakanı Mohamed Warsama Drieh ve Büyükelçi Aden Houssein Abdillahi ile Büyükelçilikte bir araya geldi.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Afrika’nın ticaret kapısı Cibuti’i ile ticaret ve yatırım imkanlarının görüşüldüğü toplantıda ‘depoculuk’,  ‘turizm’, ‘hayvancılık ortak girişimi’ ve ‘tekstil’ sektörlerinde atılacak adımlar masaya yatırıldığı verimli bir toplantı gerçekleştirildi. ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Savaş Geyik, toplantıda, üyelerin faaliyet gösterdiği sektörler ve Kırıkkale’nin üretim potansiyeline dair bilgiler aktardı. Bölgeyi yakından takip ettiklerini ve ihracat ve depo kurulumu için adım atmaya hazır olduklarını belirten ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Savaş Geyik, 500 milyon nüfuslu ticari potansiyeli değerlendirmek istediklerini ifade etti.

 

Cibuti’nin Ticaret ve Turizm Bakanı Mohamed Warsama Drieh ise ASKON Kırıkkale üyelerinin ülkelerine gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, her türlü yatırım ve işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Ülkesinin Afrika ticaretinin ana giriş kapılarından olduğuna dikkate çeken Bakan Mohamed Warsama Drieh, bölgenin inşaat malzemeleri, hijyen maddeleri ve gıda sektör ürünlerine olan ihtiyacını dile getirdi. Cibuti Ticaret ve Turizm Bakanı, ülkesinin vergilendirme ve finansal düzenlemelerine dair avantajları hakkında bilgi verdi. Toplantıda, ASKON Kırıkkale üyesi işadamlarından oluşan bir heyetin sonbaharda, görüşmeler yapmak üzere Cibuti’ye bir ziyaret gerçekleştirmeleri kararlaştırıldı.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu