GüncelManşetYaşam

Kırıkkale’ye acı haber ulaştı

Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın da bulunduğu Oğulbey Mevkii’nde yüksek gerilim hattına takılıp düşen helikopterde önce 2 olduğu açıklanan şehit sayısı 4’e çıktı. Şehitlerden Binbaşı Ahmet Duman’ın Kaletepe’deki baba evine ateş düştü.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Genel Kurmay Başkanlığı’ndan kazayla ilgili olarak şu açıklama yapıldı. “Bugün (17 Aralık 2013 tarihinde) saat 11:00 sularında, Ankara-Konya karayolu Balâ yol ayrımı 1 km güneyinde (Gölbaşı’nın 12 km güneyi), Kara Kuvvetleri Kara Havacılık Komutanlığına ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterimiz periyodik bakım sonrası tecrübe uçuşu esnasında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı kaza kırıma uğramıştır. Elim helikopter kazasında dört personelimiz şehit olmuştur. Kaza ile ilgili idari ve adli soruşturma başlatılmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar dileriz.”

BABA EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

Kazada Pilot Binbaşı Ahmet Duman, Pilot Üsteğmen Emre Acar, Hava Teknisyen Kıdemli Başçavuşlar Erdinç Salkım ve Hüseyin Ulucan şehit oldu. Şehit Binbaşı Duman’ın Kırşehir nüfusuna kayıtlı olduğu ancak doğma büyüme Kırıkkaleli olduğu öğrenildi. Kaletepe Mahallesi’nde ikamet eden baba evine acı haber ulaştı.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ibrahim
Ziyaretçi

Cenaze ne zaman kalkacak nerden kalkacak vs hkkında bilgiler verseydiniz keşke.

Başa dön tuşu
Kapalı