Gündem

KOP sosyal projeleri onaylandı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOP Okuyor ve KOP SOGEP kapsamında desteklenecek 6 Milyon 772 Bin TL tutarındaki 35 projeyi onayladı. Onaylanan projelerden 3 tanesi ise Kırıkkale’den.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk 100 günlük icraat programı arasında yer alan ve KOP Okuyor Projesi kapsamında kurulması planlanan KOP Millet Kıraathanelerinin bütçesi onaylandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın onay verdiği projeler için uygulayıcı kuruluşlara 6 Milyon 772 Bin TL kaynak aktarılacak.  Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinden oluşan KOP bölgesinin topyekûn kalkınmasını hızlandırmak amacıyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Okuyor ve KOP SOGEP sosyal projeleri ile bölgenin beşeri ve sosyal kalkınmasına yönelik projelere destek veriyor.

 

“BEŞERİ VE SOSYAL KALKINMA ALANINDA 35 PROJE DESTEKLENECEK”

 

KOP Bölgesinin beşeri sermayesini ortaya çıkartacak; istihdama yönelik eğitim, kültür, sanat ve toplumun dezavantajlı kesimlerini ilgilendiren, sosyal içerme projelerine büyük önem verdiklerini ifade eden KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, “Kamu kurum ve kuruluşlarımızın sosyal projelerini mali destek programları kapsamında önemli katkılar sağlıyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, KOP Bölgesinde Okuma Alışkanlığının Geliştirilmesi Projesi (KOP Okuyor) kapsamında bölge illerimizin tamamında 22 adet KOP Millet Kıraathanesi kurulması için 3 milyon 600 Bin TL, SODES Programının uygulanmadığı bölge illeri olan Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Nevşehir illerinde ise KOP Sosyal Gelişim Programı (KOP SOGEP) kapsamında 13 adet Sosyal Gelişim Atölyesi oluşturulması için 3 Milyon 172 Bin TL olmak üzere toplam 35 Sosyal Proje için 6 Milyon 772 Bin  TL tutarındaki destek paketini imzaladı.” dedi.

 

ÖRNEK PROJELER ARASINDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk 100 günlük icraatlarını açıkladığı Eylem Planına girmeyi başaran KOP Okuyor Projesinin, diğer Bölge Kalkınma İdarelerine örnek gösterilen başarılı projeler arasında yerini aldığını vurgulayan KOP İdaresi Başkanı Bostancı, “KOP Okuyor Projesi kapsamında; bugüne kadar Z-kütüphaneler, çocuk kütüphaneleri, gezici kütüphaneler, köy okullarına kitaplıklar olmak üzere pek çok projeye destek verdik. Şimdi ise ‘KOP Millet Kıraathanesi’ ile illerimizin tam teşekküllü kütüphanelere kavuşmaları sağlanacak. KOP SOGEP ile toplumun içinde bulunduğu yoksulluk ve göç gibi olgulardan kaynaklanan sorunları gidermeyi, özel politika gerektiren kesimlerin ekonomik ve sosyal hayata aktif şekilde katılmalarını sağlayarak toplumsal bütünleşmeyi güçlendirmeyi ve kalkınma sürecini hızlandırmak amacıyla ‘Sosyal Gelişim Atölyeleri’ kuracağız. Ben bu projelerin hazırlanmasında emekleri olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın ilgili personeline, proje fikirlerinin oluşmasındaki katkılarından dolayı sayın Valilerimize ve bizlere bu projeleri uygulama imkânı sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a teşekkürlerimi iletiyor, projelerin bölgemize, ülkemize ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

 

 

 

2018 YILI KOP OKUYOR (KOP MİLLET KIRAATHANELERİ) KAPSAMINDA PROJELERİ DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN KURUMLAR

 

Sıra No Kurum Adı
1 Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
2 Nevşehir Valiliği İl Özel İdaresi
3 Güzelyurt İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü
4 Boğazlıyan Kaymakamlığı
5 Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
6 Ayrancı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
7 Ahırlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
8 Niğde İl Müftülüğü
9 Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü
10 Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
11 Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
12 Ulukışla Kaymakamlığı
13 Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
14 Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü
15 Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü
16 Ürgüp Kaymakamlığı
17 Derebucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
18 Karamanoğlu Mehmetbey İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü
19 Çekerek Kaymakamlığı
20 Derbent Kaymakamlığı
21 Bor Halil Nuri Bey İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü
22 Konya Büyükşehir Belediyesi

 

 

 

 

2018 YILI KOP SOGEP (KOP SOSYAL GELİŞİM ATÖLYELERİ) KAPSAMINDA PROJELERİ DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN KURUMLAR

 

Sıra No Kurum Adı
1 Cihanbeyli Kaymakamlığı
2 Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
3 Boztepe Kaymakamlığı
4 Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
5 Mucur Kaymakamlığı
6 Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
7 Ürgüp Belediyesi
8 Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
9 Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
10 Beyşehir Belediyesi Başkanlığı
11 Karaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü
12 Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
13 Selçuklu Belediye Başkanlığı

 

 

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx