GündemKırıkkaleSiyaset

Kritik günlerden geçiyoruz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 
MHP Kırıkkale eski il başkanı ve Kırıkkale Milletvekili aday adayı Seyit Ahmet Göçer, İstiklal Marşının yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. “Milli şairimiz büyük üstat Mehmet Akif Ersoy’un eşsiz bir sezgi ile kaleme aldığı İstiklâl Marşımız, büyük Türk milletinin teslimiyetçi yöneticilerin elinde yok olmaya doğru yol aldığı bir dönemin kurtuluş destanıdır.” diyen Göçer, “Destanımızın 94. yıl dönümünü kutluyor olmanın gururunu yaşıyoruz.” İfadesine yer verdi.
 
 
Milli heyecana daha çok ihtiyaç var
MHP Kırıkkale Milletvekili aday adayı Seyit Ahmet Göçer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi. “Yürekleri bağımsızlık için çarpan kahramanlarımızın cephelerde savaşmaya devam ettiği, zaferin henüz gerçekleşmediği bir sırada yazılan İstiklal Marşı, başarıya olan milli inancın ve kararlılığın ifadesi olmuştur.İnancımızı yükselterek zaferi müjdelemiş, diğer taraftan Türk milletinin tüm dünyaya cesaretle haykırdığı bir bağımsızlık beyannamesi olmuştur. Günümüzde, İstiklal Marşımıza ilham veren milli heyecana, ahlak ve haysiyet mücadelesine ve milliyetçi bir duruşa her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.”
 
Kritik günlerden geçiyoruz
“Açılım adı altında dayatılmaya çalışılan ve neticesinde üniter yapımızın tartışıldığı,  ikinci dilden, sözde bayraktan, federatif yapıdan, KCK yapılanmasından bahsedildiği, bin yıllık kardeşliğimizin tartışıldığı bu günlerde yaşadığımız vahim gelişmeler de, ne üzücüdür ki, vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ilham veren günlerle benzerlikler göstermeye başlamış” şeklinde konuşan Göçer, sözlerine şöyle devam etti. “ Birlik ve beraberliğin, bin yıllık kardeşliğin, dirlik ve düzenin büyük risklerle karşı karşıya kaldığı günümüzde, İstiklal Marşı’nın yazıldığı yılların ve bu derin mısraların anlamı daha da önem kazanmıştır. Türk milliyetçileri olarak kritik günlerden geçtiğimizin farkındayız vatan ve millet sevgimizin ve sorumluluğun gereği olarak hassasiyetimizi muhafaza ediyoruz.”
 
Milli duruşumuzun sembolü
“Adına medeniyet denilen ve her türlü teknik donanıma sahip düşmanın en güçlü ve yeni silahlarla yağma etmek istediği vatanımızda, bütün yokluk ve sıkıntılara rağmen, birbirine sımsıkı kenetlenen Türk Milleti’nin en önemli silahı, imanı olmuştur. Büyük Millet Meclisi üyeleri tarafından ayakta alkışlanarak kabul edildiği 12 Mart 1921 tarihinden itibaren İstiklal Marşımız, milli duruşun sembolü olmaya devam etmiş; onu layıkıyla anlayabilmiş yüksek vicdanlarda Türk Milletinin geleceğine olan inancında abidesi olmuştur.”
 
Hepimize büyük görev düşüyor
“Bugün hepimize düşen en büyük görev, İstiklal Marşımızda anlamını bulan mücadelenin bilincine vararak ecdadımızın emaneti olan vatanımıza sahip çıkmak, milli birliğimizi korumak ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak olmalıdır. Tarihin her döneminde olduğu gibi, bugün de‘yurduna alçakları uğratmamak uğruna göğüslerini siper eden’ bütün şehitlerimizi, kahramanlarımızı ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’UN söylediği gibi “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin.”

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu