Eğitim

KÜ’ye Endonezya Devlet Üniversitesi’nden ziyaret

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi tarafından düzenlenen Yapay Zeka Konferansı’na katılmak üzere Kırıkkale’ye gelen Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga Rektörü Prof. Dr. Al Makin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Iswandi Syahputra, dekan yardımcıları ve öğretim üyelerinden oluşan heyetle birlikte Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan’ı makamında ziyaret etti.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Prof. Dr. Erol Yılmaz, Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci ile Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer de ziyarette hazır bulundu. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitemiz ve Üniversitemizin akademik, sektörel, sosyal ve kültürel alanda yapmış olduğu ulusal ve uluslararası çalışmaları hakkında bilgi verdi. İki ülke arasındaki tarihi ve kültürel bağları, iki üniversite arasında yapılacak proje bazlı çalışmalarla güçlendirmekten memnuniyet duyacağını belirten Rektörümüz, nazik ziyaretleri sebebiyle misafirlerine teşekkür etti.

Samimi duygu ve düşünceleri için Rektöre teşekkür eden Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga Rektörü Prof. Dr. Al Makin, iki kardeş ülke ve üniversite arasındaki bağları güçlendirecek önemli çalışmalar yapılacağına olan inancını dile getirdi. İki üniversite arasında yapılabilecek ortak çalışmaların görüşüldüğü ziyaret sonrasında dekan, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürlerimizin katılımıyla gerçekleşen Yapay Zeka Konferansı’na geçildi.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu