Eğitim

KYK ÖĞRENCİLERİ EL BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda barınan öğrenciler İl Müdürlüğünce koordine edilen kurslarda boş zamanlarını değerlendirerek el becerilerini geliştiriyorlar.

HABER: YELİZ ERDEM

 

Kırıkkale Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan üniversite öğrencileri İl Müdürlüğünce açılan İşaret Dili Kursu, Resim Kursu, Bilgisayar Kursu, Hızlı Klavye Kursu, Ahşap Boyama Kursu ve Diksiyon Etkili Konuşma Kurslarına katılım sağlayarak derslerinden arda kalan zamanlarını değerlendiriyorlar. 1600 öğrencinin eğitim aldığı kurslarda görevli eğitmenler yapılan çalışmaların sergiler düzenlenerek katılımcıların beğenesine sunulacağını ifade etti. Yurtta barınan öğrencilerin boş zamanlarını daha verimle geçirmeleri için amaçlanan sportif ve kültürel faaliyetler kapsamında düzenlenen kurslarda öğrencilerin hünerli ellerinden sanata dönüşen çalışmalara ilgi yüksek oluyor.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Otomatik taslak – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Öğrencilerin boş vakitlerini, kendilerini geliştirmek için değerlendirdiğini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, “Bu kurslar bakanlığımız programı bünyesinde veriliyor. Kurslarda geri dönüşüm malzemelerinden elde edilen plastikler ve benzeri malzemelerden oyuncak, süs eşyaları, tepsiler, şekerlikler, anahtarlıklar ve benzeri objeler yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bu kurslar sayesinde boş zamanlarını burada kendilerini geliştirerek geçiriyorlar. Yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz ile her fırsatta bir araya gelerek görüş ve önerilerini dinlerken, aynı zamanda bu faaliyetlerimize de katılmaları hususunda tavsiyelerde bulunmaktayız” ifade etti.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Otomatik taslak – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu