Balışeyh

Lavanta vadisi ekonomik katkı oluşturacak

Kırıkkale’de faaliyet gösteren yerel gazete sahipleri Balışeyh Kaymakamı Mücahit Öztürk’ü ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Balışeyh Kaymakamı Öztürk, yapılan ve çalışmaları devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kaymakam Öztürk Lavanta vadisi projesinin hayata geçmesiyle ilçe ekonomisine önemli katkı sunacağını söyledi.

 

35 BİN FİDE DİKİLDİ

Kırıkkale’de faaliyet gösteren yerel gazetelerden Yenigün Gazetesi Sahiplerinden Adem Yılmaz, İl Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ramazan Çetin, Manşet Gazetesi Sahiplerinden Cengiz Selci, ve Kalehaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Çakmak, Balışeyh Kaymakamı Mücahit Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette yerel gazete sahipleri Kaymakam Öztürk’e çalışmalarında başarılar dilediler. Balışeyh’te yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Kaymakam Öztürk, “Kaymakamlık olarak bizim en önemli projemiz bilindiği üzere Lavanta Vadisi projesi. Lavanta vadisinde lavanta bitkisinin görsel ve ekonomik yapısından faydalanmak için böyle bir proje başlattık. Orada yaklaşık 35 dönümlük alana 35 bin adet Lavanta fidesi diktik. Lavanta fideleri bir buçuk yıl sonra yeşerecek, oraya şehit ailemiz oraya şehidimizin adına bir mescit yaptırıyor. Bizde köylü pazarı ve çay bahçesi çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” şeklinde konuştu.

 

5 ETAPTAN OLUŞUYOR

Kaymakam Öztürk, “İnşallah bu yaz dönemine köylü pazarı ve çay bahçesini Lavanta Vadisine kurup, buradan araç sirkülasyonundan dolayı insanları buraya çekerek insanımızın ürettikleri ürünleri burada sergileyerek hem ekonomik katkı oluşturmak hem de ilçemize ve Kırıkkale’mize görsel bir katkı sağlayacak. Etap etap belirledik bu çalışmaları. 5 etaptan oluşuyor. İlk iki etabını tamamladık. Üçüncü etapta da çay bahçesi ve köylü pazarı üzerine çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah havaların iyi olması ile çalışmalarına başlayacağız. Şuan için Balışeyh’in en önemli ve kazancı bu proje diyebiliriz” ifadelerine yer verdi.

 

PROJELER HAYATA GEÇİYOR

Lavanta Vadisi dışında yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Kaymakam Öztürk, “İlçemizde göreve başladığımızda aktif bir kütüphanemiz yoktu. Teorikte vardı ama kullanımda değildi. Güzel bir kütüphane kurduk ve ilçemize kazandırdık. Bununla ilgili de fiziksel alan meydana getirmek değil, çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak. Bununla ilgili güzel bir projemiz var. Çocuklarımızın kütüphanedeki zamanlarında hem okuyabileceği hem de eğlenebileceği bir proje. Yani hep okuyup hem eğlenecekler. Sosyal etkinlik merkezi, zeka oyunlarından masa tenisine, spor faaliyetleri bunun yanında da okuma alışkanlığı kazanabilecekler. KÖYDES aracılığı ile köylerimizin eksiklerini giderme, yol, kilit parke, su gibi ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Çiftçimizin sorunlarını çözmek için çalışıyoruz” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı