Ekonomi

Meclis toplantısında oryantasyon eğitimi

Kırıkkale TSO Haziran ayı son meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda gündem öncesi meclis üyelerine yönelik oda mevzuatı ve akreditasyon bilgilendirme konuları hakkında oryantasyon eğitim semineri düzenlendi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale TSO Haziran ayı son meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda gündem öncesi meclis üyelerine yönelik oda mevzuatı ve akreditasyon bilgilendirme konuları hakkında oryantasyon eğitim semineri düzenlendi.

MECLİS ÜYELERİNE BİLGİLER VERİLDİ

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Haziran ayı meclis toplantısı Ömer Akçelik başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya katılan meclis üyelerine gündemdeki konulara geçilmeden önce oda mevzuatı ve akreditasyon bilgilendirme gibi konularda oryantasyon eğitimi verildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği eğitmeni ve Türk Loydu baş denetçisi Mehmet Besleme tarafından verilen eğitimde odanın tanımı, faaliyetleri, misyonu ve yetkileri gibi konularda meclis üyelerine detaylı bilgiler verildi. Ticaret ve Sanayi Odalarının Kamu Kurumu niteliğinde sanayici ve esnaflara hizmet veren, sektörel sorunların çözümüne katkıda bulunarak üyelerinin ihtiyaçlarını karşılayan kuruluşlar olduğunu ifade eden Besleme, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayarak üyelerine 5 yıldızlı hizmet veren sayılı odalar arasına katıldığını hatırlattı. Besleme ayrıca 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kanunu ile ilgili yasalar çerçevesinde Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri ve Komitelerin görev ve yetkileri hakkında da meclis üyelerine bilgi verdi.

OSB’DE PLANSIZ ELEKTRİK KESİNTİSİ

Türk Loydu baş denetçisi Mehmet Besleme tarafından meclis ve yönetim kurulu toplantılarının yapılış şekli, toplantılarda alınan kararların uygulamaya geçişi süreci gibi konularda verilen bilgilerin ardında meclis toplantısının gündemindeki maddelere geçildi. Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu tarafından okunana faaliyet raporu ve gelir-gider izleme raporlarının görüşülmesinin ardından maddeler Meclis Başkanı Ömer Akçelik tarafından oylamaya sunularak meclis tarafından kabul edildi. Toplantıda bir de gündem dışı madde görüşüldü. Meclis üyelerinden Mehmet Emin Hayvacı’nın Organize Sanayi Bölgesinde sıklıkla yaşanan ve ciddi üretim kayıplarına neden olan plansız elektrik kesintilerine yönelik çözüm bulunması için verdiği yazılı öneri meclis üyeleri tarafından görüşüldü. Konuyla ilgili girişimde bulunduklarını, danışman bir firmayla anlaşarak şehrin elektrik iletim altyapısını incelettiklerini ifade eden Hayvacı, Kırıkkale’nin iletim altyapısı en az olan şehirlerden olduğu, mevcut altyapının ihtiyacı karşılayamadığını söyledi. Konuyla ilgili söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, konu ile ilgili yeni hükümetin kurulmasını müteakip Enerji Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunularak altyapı için yatırımcı bulunması çalışmaları yapılabileceğini vurguladı. Sorunların çözüm mercilerine iletilmesi noktasında oda olarak son derece verimli şekilde çalıştıklarını belirten Varlı, çözüm mercilerinin işleri hep geciktirdiğini ancak elektrik alt yapısı ile ilgili bu sorunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi. Toplantıda son olarak Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde Ticaret ve Sanayi Odasının da iştiraki ile kurulan Teknopark AR-GE binasında temsilcilik açılması için karar alındı.

HABER MERKEZİ

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx