Eğitim

Minik öğrenciler Anadolu kültürünü okullarında yaşattı

Kırıkkale'de anaokulu öğrencileri düzenlenen sergi dolayısıyla yurdumuzun dört bir yanındaki kültürü okullarında yaşattı. Gösterileriyle kendilerine hayran bırakan minikler, birbirinden ilginç renkli görüntüler de oluşturdu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de anaokulu öğrencileri düzenlenen sergi dolayısıyla yurdumuzun dört bir yanındaki kültürü okullarında yaşattı. Gösterileriyle kendilerine hayran bırakan minikler, birbirinden ilginç renkli görüntüler de oluşturdu.

KENDİLERİNE HAYRAN BIRAKTI

Etiler Şehit Altan Çamkara Anaokulu, “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” dolayısıyla “Bir Başkadır Memleketim” temalı etkinlik düzenledi.Yurdun dört bir yanındaki kültürü, müzik gösterileri, özel kıyafet ve kostümleri, el yapımı eşyalar ve yöresel yiyeceklerle adeta gösteri sunan minik öğrenciler, davetlilere unutulmaz bir gün yaşattı.Öğrencilerin özel kıyafetleriyle oyun gösterilerindeki sevimli halleri ise kendilerine hayran bıraktı.Okulun sınıfları, koridorları ve duvarları Anadolu’nun tüm kültürlerini yansıttı. Miniklerin halk oyunları gösterisi ise büyük alkış aldı.Öğrencilerin kimisi çiğ köfte yaptı, kimi yufka açtı, kimileri de 7 bölgenin damak tadı olan ürünlerle sofra donattı.

MİNİKLERİN MİSAFİRİ OLDU

Etkinliğin olduğu okula davetli olarak katılan Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve beraberinde Şube Müdürü Gülnihan Akyürek ile diğer davetliler miniklerin misafiri oldu.Öğrenciler, büyüklerini kapıda çikolata ikram ederek karşıladı. Sonrasında başlayan etkinliklerde ise hep birlikte unutulmaz bir gün yaşandı.Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi, okullarda bu tür Anadolu kültürünün yaşatılmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Etkinlikte görev alan öğrencileri bir bir tebrik eden Tüfekçi, Okul Müdürü Aslı Kaplanhan ile öğretmenlere gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x