EkonomiGündemManşetYaşam

Oto hırsızları suçüstü yakalandı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Şifre kırıcı elektronik anahtarla otomobil hırsızlığı yapan sabıkalı 3 şahıs Ankara’da otomobili parçalarken suç üstü yakalandı.
ELEKTRONİK ANAHTAR KULLANDILAR
İddiaya göre; Daha önceden çeşitli suçlardan sabıkaları bulunduğu tespit edilen D.G. (38), K.C.O. (49) ile M.A. (36) gece yarısı Ankara’dan kiraladıkları bir otomobil ile Kırıkkale’ye geldi. Kentin Zafer Caddesi üzerinde bulunan ve S.E. adlı iş adamına ait olan 06 DL 9381 plakalı otomobili, gece 03.30 sıralarında elektronik anahtar vasıtası ile çalıştırıp, olay yerinden hızla uzaklaştılar.
SUÇÜSTÜ YAKANDILAR
Hırsızlık zanlıları, çaldıkları otomobilin plakasını Kırıkkale çıkışı yolda değiştirdikten sonra Ankara’ya götürdüler. Zanlılar, otomobil sahibinin ihbarı üzerine yapılan takip sonucu İvedik Oto Sanayii’nde otomobili parçalarken Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş ve Hırsızlık Şubesi ekipleri tarafından uzun bir takip sonucu Ankara’da suçüstü yakalandılar.
KIRIKKALE’YE GETİRİLDİLER
Ankara’da göz altına alınıp, Kırıkkale’ye getirilen sabıkalı zanlılardan D.G., K.C.Ö. ve M.A., Yüksek İhtisas Hastanesi’nde alınan sağlık kontrolü raporu sonrası Emniyet Müdürlüğü’nde göz altına alındı, ifadelerinden sonra Adliyeye sevk edildiler. Zanlıların sürekli aynı marka otomobilleri elektronik anahtarla rahatlıkla çalıştırdıkları ve Ankara da parçalara ayırarak sattıkları öğrenildi.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu