GündemManşet

Otobüs kamyona çarptı; 20 yaralı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Tokat’tan Ankara’ya geziye giden lise öğrencilerininin bulunduğu yolcu otobüsü, Kırıkkale’nin Delice İlçesi yakınlarında, sabah erken saatlerde iddiaya göre şoförün uyuklaması sonucu önünde giden kamyona arkadan çarptı. Kazada, otobüs şoförü ve muavin ağır olmak üzere 20 kişi yaralandı.

2’Sİ AĞIR 20 YARALI

Kaza, Kırıkkale- Samsun karayolunun 53’üncü kilometresi Delice İlçesi yakınlarında bugün saat 05.00’de meydana geldi. Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi öğrencilerini gezi için Ankara’ya götüren Ahmet Cort yönetimindeki 05 AN 888 plakalı yolcu otobüsü, önünde giden Fatih Topraklı yönetimindeki 71 EH 387 plakalı kamyona arkadan çarptı. Otobüs şoförünün bir anlık uyuklaması sonucu meydana geldiği iddia edilen kazada, yaralanan 2’si ağır 20 kişi Kırıkkale Yüksek İhtisas, Devlet ve Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

‘BÜYÜK İHTİMALLE UYUYORDU’

Otobüsün ön kısmında sıkışarak ağır yaralanan sürücü Ahmet Cort ile muavin Samet Kızılay ise Kırıkkale Belediyesi itfaiye ile 112 Acil Servis ekiplerince güçlükle çıkarıldı. Çorum’dan Kırıkkale ye hayvan küspesi götüren kamyonun sürücüsü Fatih Topraklı, “Ben yolun sağ tarafından seyir halindeyken otobüsün arkadan gelerek bindirmesi sonucu neye uğradığımı şaşırarak yolun sağ tarafına devrildim. Tek şoför olarak yola devam eden otobüs sürücüsü büyük bir ihtimalle uyuyordu” dedi. Ankara’ya geziye giderken geçirdikleri kaza sonrası büyük bir şok geçiren öğrenciler ise “İçinde bulunduğumuz otobüsün aniden önünde giden kamyona çarpması sonucu yaralandık. Şoför uyuyor muydu bilmiyoruz” diye konuştu. Öğrenciler, gelen bir başka otobüsle Delice İlçesi’ne götürüldü

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu