Siyaset

Özgür Filistin Mitingine Davet

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Saadet Partisi Özgür Filistin Mitingi yapma kararı aldı. Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Veysel Kutluca Filistin direnişini desteklemek için 15 Ekim Pazar günü İstanbul Maltepe’de düzenlenecek Özgür Filistin Mitingine tüm Kırıkkalelileri davet etti.

HABER: TAHİR ERDEM

İl Başkanı Kutluca, açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İsrail denilince; emperyal güçlerin desteğiyle toprak sahibi olan, bu topraklarda bağımsızlığını ilan eden, masum insanları katlederek, tehcire maruz bırakarak, adeta kanser hücresi gibi her tarafa yayılarak işgalini genişleten, hakkında alınan BM kararlarının hiçbirine uymayan, devlet terörünü en üst düzeyde uygulayan sözde devlet akla gelir.

Sözde bayrağında da belirttiği gibi Nil’den Fırat’a kadarki topraklarda Büyük İsrail’i kurmak için her yolu meşru kabul eden, muharref Tevrat’ın hükümlerine göre (şeriatla) idare edilen sözde devlet akla gelir.

Bağımsızlığını ilan ettiği 1948 yılından bu yana sürekli işgal ve tehcirle bugünkü sınırlarına ulaştı. Bu zaman zarfında o toprakların asıl sahibi olan Filistinlilere yapmadığı katliam, yapmadığı tehcir, yapmadığı zulüm kalmadı. Büyük İsrail hedefine ulaşabilmek için kundaktaki bebekten, yaşlı kadın-erkek ayrımı yapmadan herkesi öldürdü, öldürmeye de devam ediyor.

Devlet terörünü en maharetli şekilde uygulayan bu acımasız katillere karşı Filistinli müslümanlar hem topraklarını hem de onurlarını korumak, en temel hakları olan vatanlarında bağımsız bir devlet altında yaşayabilmek için hem canlarıyla hem de mallarıyla mücadele ediyorlar. Rabbim muvaffak eylesin.

Gazze’de 2006 yılında yapılan seçimleri HAMAS’ın kazanması sonrasında, İsrail Gazze’ye en acımasız şekilde ambargo uygulamaya başlar ve bu ambargo halen de devam etmektedir. En temel tüketim maddeleri bile Gazze’ye kontrollü girer. Açlık ve sefaletle beraber, işsizlik had safhadadır. Elektrik bile günde 4 saat verilir. Hastaneler bile hizmet vermede yetersiz kalmaktadırlar. 380 km² alanda 2 milyon insanla km başına en yoğun şehirlerdendir.

I.Dünya Savaşından sonra vatan toprakları işgal edilen Anadolu Halkı, Kuvay-i Milliye ile nasıl ki işgalden kurtulmak için işgalcilere karşı mücadeleye girdiyse Filistinli Müslümanlarda benzer bir mücadele yapmaktadırlar. Kuvay-i Milliye o gün neler yaşadıysa Filistinli Müslümanlarda bugün benzer şeyler yaşamaktalar.

“Kudüs coğrafi değil, imani bir meseledir” diyen merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocanın yolundan giden ve Filistinli Müslümanlara her zaman desteğini esirgemeyen Millî Görüş, bugün de aynı hassasiyetle konuya yaklaşmakta ve Saadet Partisi olarak 15 Ekim Pazar günü Saat 14.00’de İstanbul Maltepe’de Filistin’in özgürlüğüne kavuşması için ÖZGÜR FİLİSTİN MİTİNGİ tertip etmektedir. Siyasi görüş ayrımı yapmaksızın, esaret altındaki Filistinlilerin bağımsızlığa ve özgürlüğüne kavuşması gerektiğine inanan herkesin katılacağı bu mitinge, Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı olarak tüm hemşerilerimi davet ediyorum” dedi.

 

 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu