GündemKırıkkale

Sadettin Saran’ın yaptırdığı etüt merkezi açıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkaleli hayırsever iş insanı Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran’ın bağış ve katkılarıyla tadilatı ve tefrişatı tamamlanan Kırıkkale Halk Eğitimi Merkezi, Rehberlik ve Etüt Merkezi devreye alındı. Son derece modern bir şekilde eğitime kazandırılan Saran Etüt Merkezinde 152 öğrenci aynı anda ders çalışma imkanına kavuştu.

TÖREN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Halk Eğitimi Merkezi, Rehberlik ve Etüt Merkezi, Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkaleli hayırsever iş insanı Sadettin Saran’ın tadilatı ve tefrişatı yapılarak, üniversiteye hazırlanan Kırıkkaleli öğrencilerin hizmetine sunuldu. Etüt merkezinin açılışına Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, İş İnsanı Sadettin Saran, bürokrasinin üst düzey temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, eğitimciler, kursiyerler ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYE ETTİ

Açılışta öğrencilerle bir araya gelen Saran kendisinin kaleme aldığı ‘İçindeki Dağı Aş’ kitabını hediye etti. Vali Makas ile birlikte öğrencilerle sohbetlerde bulunan Saran eğitim hayatlarında başarılar diledi. Yenidoğan Mahallesi Bankalar Caddesinde yer alan Halk Eğitim Merkezi binasının üst katında devreye alınan Saran Etüt Merkezinde 152 üniversite hazırlık öğrencisi aynı anda ders çalışabilecek.

KIRIKKALELİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Törende konuşan Saran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, “Kırıkkaleli olmaktan gurur duyuyorum. İyi ki varsınız. Bütün gücümü sizlerden, Kırıkkaleli Hemşehrilerimden alıyorum. Naçizane eğitimi burada ufak bir katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize. Her şey Çocuklarımız için, her şey ülkemiz için. Hepinize geldiğiniz için bu soğukta çok teşekkür ederim. Eğitime desteğimiz bundan sonra da devam edecek” ifadelerine yer verdi. Saran Kırıkkale özelinde daha önce de 5 okul, 6 spor salonu yaptırarak Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmişti.

KENDİ KAZANDIĞIYLA HARCIYOR

Gerçekleşen açılışta konuşan Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ta Saran’dan Kırıkkale’nin medarı iftiharı diye hitap ederek “Kısa ve hikaye anlatmak isterim. Padişah veziriyle Anadolu’yu geziyormuş. Vezir’in memleketine geliyorlar. Vezir, padişahı gözüne girmek adına, ‘Burası benim memleketimdir, ama hazineden buraya kuruş harcamadım’ diyor. Padişahın da diyor ki, ‘Vezir seni azlettim. Kendi memleketine faydası olmayanın ülkesine faydası olmaz’ diyor. Tabi Saadettin Bey kendi cebinden harcıyor. Kendi kazandığıyla harcıyor.”

KULÜP BAŞKANLIĞINDA DESTEKLİYORUZ

“Gücünü aldığı Kırıkkale’mize, sadece Kırıkkale’ye değil 81 İl’e harcıyor. Gençlerimizin kötü yola gitmemesi, çalışması, geleceğini inşa etmesi adına öz mal varlığını harcıyor. Ben Kırıkkale’miz adına teşekkür ediyorum. Kırıkkaleli olmasından dolayı biz de kendileriyle gurur duyuyoruz. İnşallah hedefi olan kulüp başkanlığını da Kırıkkale’miz adına istiyoruz. Ben tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kendilerine de Kırıkkale’mizin adına, burada yaşayan canları ve tüm dışarıdaki canlar adına şükranlarımı sunuyorum. Allah hayırlı mübarek etsin” dedi.
Haber: Tahir Erdem

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu