EğitimGündemKırıkkaleManşet

Şampiyon Yenice Mahalle Camii

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında gençlere sporu sevdirmek ve serbest zamanlarını spor yaparak geçirmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında Keskin’de yaz Kur'an kursları   arasında futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvada şampiyonluk ipini Yenice Camii göğüsledi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Keskin’de yaz Kur’an Kursları arasında futbol turnuvası

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında gençlere sporu sevdirmek ve serbest zamanlarını spor yaparak geçirmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında Keskin’de yaz Kur’an kursları   arasında futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvada şampiyonluk ipini Yenice Camii göğüsledi.

15 TAKIM KATILDI

Keskin İlçe Müftülüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği turnuva 10’ar kişilik 15 takım katıldı. Zorlu ve zevkli geçen maçların sonucunda finale Yenice Mahalle Camii Kur’an Kursu ile Fatih Camii Kur’an Kursu çıktı. Final maçına İlçe Kaymakamı Muammer Köken’in yanı sıra Belediye Başkanı Dede Yıldırım, cami imamları, okul yöneticileri ve Kur’an Kursu öğrencileri katıldıı. Maçın sonunda birinci olan Yenice Mahalle Camii Kur’an Kursu öğrencilerine ödüllerini veren Kaymakam Köken “İlçemiz adına güzel bir etkinlik. Öğrencilerimizin yaz tatillerini internet cafelerde ve evde televizyon başında geçirmek yerine Kur’an öğrenerek ve spor yaparak geçirmeleri çok faydalı oldu. Umarım bu tür etkinlikler geleneksel hale gelir” diye konuştu.

200 ÖĞRENCİ DÜZENLİ SPOR YAPIYOR

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Ölmez ise ,” Ülkemizin en değerli varlıkları ve geleceğimizin teminatı gençlerdir. Sporla kendini geliştiren gençler hem kendi hayatlarında mutlu olur hem de topluma daha faydalı birey olur. Gençlik merkezimizde sadece erkeklere yönelik değil kız öğrencilerimize de spor kursları düzenlemekteyiz. Toplamda 200 Kur’an kursu öğrencisi düzenli olarak spor yapmaktadır” dedi.

HABER: MEHMET ERKOÇ

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx