Manşet

Şap baskın aşılama programı başladı

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bakanlığın programı dahilinde Kırıkkale’de şap baskın aşılama programının başladığını duyurdu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bakanlığın programı dahilinde Kırıkkale’de şap baskın aşılama programının başladığını duyurdu.

Kırıkkale’de bir süre önce çevre illerde şap hastalığı tespit edilmesi dolayısıyla güvenlik amaçlı canlı hayvan pazarı ikinci bir emre kadar kapatıldığı duyurulmuştu. Diğer taraftan, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bakanlığın programı dahilinde Kırıkkale’de şap baskın aşılama programının başladığını duyurdu.

İLK DOZDAN ÜCRET ALINMAYACAK
Tarım ve Orman Bakanlığı, Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Programı doğrultusunda Şap hastalığına karşı her yıl rutin olarak uygulanan 2 doz aşı sayısını bu yıl ilk kez 3 doza çıkarmıştı. İlk dozu ‘’baskın aşılama programı’’ kapsamında 29 Ocak-31 Mart 2024 tarihleri arasında üreticilerden aşı bedeli alınmadan uygulayacağını duyurdu. Kırıkkale’de aşılama programı İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından yürütüleceği bildirildi.

HASSASİYET UYARISI YAPILDI
Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada “Üreticilerimizin mutlaka hayvanlarına aşı yaptırmaları gerekmektedir. Hayvan yetiştiricilerimizin Şap Aşılama Programına göstereceği ilgi İlimizde Şap Hastalığı ile mücadelemizi kolaylaştıracaktır. Konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri için hayvan sahiplerine ve ilgililere önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Average
5 Based On 1
Subscribe
Bildir

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
9 Şubat 2024 15:05

Helal olsun Zirve Besi, Ezgi Hanımağam, Efe Paşam. İşini layık-ı vechile yapan genç üretimciler, 7’den 70’e herkese örneksiniz. Başarılarınızın devamını dilerim

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x