2023 Cumhurbaşkanlığı SeçimiSiyaset

Seçim Yasakları Hakkında Bilgi Verildi

28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri dolayısıyla ülke genelinde saat 08.00'de başlayan oy verme işlemi saat 17.00'de sona erecek.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri dolayısıyla ülke genelinde saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi saat 17.00’de sona erecek.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayımlanan seçim takvimine göre, propaganda serbestliği ve seçim yasakları, 27 Mayıs Cumartesi saat 18.00’de sona erecek. Seçim yasakları ise 28 Mayıs sabahı 06.00 itibarı ile başlıyor. Seçim günü saat 06.00’dan gece 24.00’a kadar alkollü içki satışı yasak olacak. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlar dışında yerleşim yerlerinde kimse silah taşıyamayacak.

EĞLENCE YERLERİ KAPALI OLACAK

Seçim günü kahvehane, kıraathane ve internet kafe gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Seçim günü saat 18.00’dan sonra düğünler yapılabilecek. Saat 18.00’a kadar basın yayın organlarında seçimler ve sonuçlarına ilişkin haber tahmini ve yorum yapılması yasak olacak. Saat 21.00’den sonra ise bütün yayınlar serbest olacak, YSK bu saati daha erkene alabilecek.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71 Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x