Kırıkkale

Şehit Mehmet Türken, Kabri Başında Dualarla Anıldı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi, vatan uğruna can veren aziz şehitleri dualarla anmaya devam ediyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi, vatan uğruna can veren aziz şehitleri dualarla anmaya devam ediyor.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI 
2013 yılında şehit düşen Mehmet Türken, dernek ve Türken’in ailesi tarafından düzenlenen programla anıldı. Kabri başında edilen dualar sonrası dernek başkanı Rifat Öcal, açıklamalarda bulundu. Öcal, “Şehidimiz Mehmet Türken, 10 Haziran 1989 tarihinde Kırıkkale ili Keskin İlçesinde dünyaya gelmiştir. Yaşar ve Hatice çiftinin dört çocuğunun ikincisi olan Şehidimiz İlk ve Orta öğrenimini Keskin Gazi İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Keskin Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamlamıştır.”

UZMAN ÇAVUŞ GÖKHAN KURAK -2 OPERASYONU
“Vatani görevini yerine getirmesine müteakip Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı emrinde temel eğitimini tamamlamış ve Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı emrinde 03 Nisan 2013 tarihinden itibaren görev yapmaya başlamıştır. Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Mehmet Türken Hakkâri Dağ Komando Tugay Komutanlığı emrinde Keskin Nişancı olarak görev yapmakta iken Irak‘ın Kuzeyinde Şemdinli Derecik Awdulkani Dağı bölgesinde Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak -2 Operasyonu sırasında terör örgütü PKK üyeleri ile girilen çatışma sonucu 21 Mayıs 2018 tarihinde saat 17.00 de Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.”

RUHLARI ŞAD, MEKANLARI CENNET OLSUN 
“Evli ve iki çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen Askeri Tören ile ilimiz Nur Camiden kaldırılarak Şehitliğimize defnedilmiştir. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Mehmet Türken’i şahadetinin 5.yılında bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları Cennet olsun” dedi.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71 Bot

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in robot editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x