Gündem

Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Canavar Dualarla Anıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı ve Şehit Hüseyin Canavar’ın ailesi tarafından organize edilen program ile Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Canavar şahadetinin 27.yılında Kırıkkale Şehitliğinde kabri başında dualarla anıldı.

HABER: YELİZ ERDEM

Program, Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından Şehidimizin kabri başında okunan Kuran-ı Kerim ve Yasin-i Şerif sonrası yapılan dualarla başladı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal Şehit Uzman Jandarma Çavuş Hüseyin Canavar hakkında şu bilgileri verdi;

“Şehidimiz Hüseyin Canavar, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı 10.Mekanize Komando Timi emrinde Silah Sistem Operatörü ve araç şoförü görevini yapmakta iken pkk terör örgütü üyelerinin daha önceden yola döşedikleri Anti Tank mayınına Kullandığı aracı ile birlikte basması sonucu 28 Eylül 1996 saat 14.00 sıralarında Şırnak İli İdil İlçesi Özen Köyü girişinde Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Şehidimiz düzenlenen Askeri törenle Kırıkkale Şehitliğine defnedilmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi olarak Şehidimiz Hüseyin Canavar kardeşlerimizi şahadetinin 27.yılında bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,silah arkadaşlarını ve bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz”dedi.

Dernek üyeleri tarafından Canavar ailesine sabır ve başsağlığı dilekleri iletildi.

 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu