Eğitim

Sıcak çorbalar yaralı gönülleri ısıtıyor

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgede pek çok ili etkileyen deprem sonrası yaraların sarılması için Türkiye tek yürek oldu. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri de bir çadır kent bölgesinde görev alarak sıcak çorba hizmeti veriyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgede pek çok ili etkileyen deprem sonrası yaraların sarılması için Türkiye tek yürek oldu. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri de bir çadır kent bölgesinde görev alarak sıcak çorba hizmeti veriyor.

TÜM KURUMLAR BÖLGEDE

6 Şubat tarihinde saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde ve aynı gün saat 13,24’de de Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde meydana gelen ve birçok ilde etkisini gösteren depremden etkilenen vatandaşlar için devletin tüm birimleri ve gönüllü vatandaşlar seferber oldu. Kırıkkale’de de Valilik koordinesinde, AFAD işbirliği ile devletim tüm kurumları, Kırıkkale Belediyesi, diğer ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları ile 7’den 70’e tüm Kırıkkaleliler yaraların sarılması amacıyla depremzedeler için oluşturulan yardım toplama merkezlerine koştu. Kimi gönüllüler ise gecenin geç saatlerine kadar paketleme yaparak büyük bir özveride bulundu. Kırıkkale’den her gün onlarca yardım yüklü araçlar deprem bölgesine doğru yola çıktı, çıkmaya da devam ediyor.

SEYYAR MUTFAK OLUŞTURULDU

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü de bölgeye daha ilk günden itibaren personel, ekipman ve yiyecek desteği vermeye başladı. Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ve beraberinde Hamza Yıldırım ile diğer yönetici ve öğretmenler Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki bir çadır kentte depremzedelerin yaralarının sarılması için hizmet veriyor. Kırıkkale’den götürülen mutfak ekipmanları ile bölgede bir seyyar mutfak oluşturuldu ve çorba pişirilmeye başlandı. Burada konuşlanan görevliler depremzedeler için 24 saat sıcak çorba hizmetine devam ediyor. Deprem bölgesinde bulunan Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, bölgedeki depremzedelere diğer hizmetlerin yanı sıra öğretmenevi ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin mutfaklarından getirilen çorba, ekmek ve su hizmetinin verildiğini ve bu hizmetin aralıksız olarak yürütülmeye devam edeceğini söyledi.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x