Manşet

Sıfır Atık Eğitimleri

Balışeyh'de bulunan Şehit Gazi Gürsoy Ortaokulu’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü Sıfır Atık Projesi kapsamında okul yönetimi ve öğrencilerine Sıfır Atık eğitimi verildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Balışeyh’de bulunan Şehit Gazi Gürsoy Ortaokulu’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü Sıfır Atık Projesi kapsamında okul yönetimi ve öğrencilerine Sıfır Atık eğitimi verildi.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Eğitimde israfın önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması ve doğal kaynakların kullanımının azaltılması gibi konu başlıkları altında bilgiler verildi. Sıfır Atık konusunda farkındalık için yapılan eğitimde atıkların kategorisi ve atıkların çevreye verdiği zarara vurgu yapıldı. Okul yönetimi ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu geri dönüşüm sergisi ve kullanılmayan eşyalardan geri dönüştürülen dekorasyon ürünleri İlimizde örnek yapılan uygulamalardan olduğu görüldü. Yapılan açıklamada “Organizasyonda Kırıkkale Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü personellerini karşılayan Balışeyh İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Akpınar’a ve Okul Müdürü Zeynep Aras’a göstermiş oldukları ilgi ve alakaya teşekkür ederiz.”denildi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x