Manşet

Silah Sesleri Vatandaşları Tedirgin Ediyor

Haber71 WhatsApp ihbar hattına yoğun bir şekilde gelen mesajlarda, Kırıkkale merkez Ahalı Köyü'nde düğünlerde sıkılan silah seslerinin vatandaşları büyük bir endişeye sevk ettiği bildirildi. Hafta sonları bağ ve bahçelerini sulamaya giden vatandaşlar, düğünlerde havaya sıkılan mermilerin mağduru olmaktan korkuyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Haber71 WhatsApp ihbar hattına yoğun bir şekilde gelen mesajlarda, Kırıkkale merkez Ahalı Köyü’nde düğünlerde sıkılan silah seslerinin vatandaşları büyük bir endişeye sevk ettiği bildirildi. Hafta sonları bağ ve bahçelerini sulamaya giden vatandaşlar, düğünlerde havaya sıkılan mermilerin mağduru olmaktan korkuyor.

VATANDAŞLAR TEDİRGİN: “YORGUN MERMİNİN MAĞDURU OLMAK İSTEMİYORUZ
Köy sakinleri, özellikle yaz aylarında sıkça yapılan düğünlerde silah kullanımının artmasından dolayı büyük bir huzursuzluk yaşıyor. Silah seslerinin, özellikle çocuklu aileler başta olmak üzere, tüm köy halkında korku ve panik yarattığı belirtiliyor. “Yorgun merminin mağduru olmak istemiyoruz” diyen vatandaşlar, düğün sahiplerini ve silah kullananları daha sorumlu davranmaya davet ediyor.

JANDARMADAN ÖNLEM ALMASI İSTENİYOR
Vatandaşlar, düğünlerde kontrolsüz şekilde ateş açılmasının önüne geçilmesi için jandarmanın gerekli önlemleri almasını talep ediyor. “Düğünlerde silah sıkılmasının yasak olduğunu biliyoruz, fakat bu yasağa uyan yok. Jandarma ekiplerinin bu konuda daha sıkı denetimler yapmasını ve düğünlerde silah kullanımını engellemesini istiyoruz” şeklinde taleplerini dile getiren köy sakinleri, yetkililerin bu duruma kayıtsız kalmamasını bekliyor.

HAFTA SONLARI DAHA YOĞUN TEDBİR GEREKİYOR
Hafta sonları bağ ve bahçelerinde çalışmak zorunda olan vatandaşlar, düğünlerin ve dolayısıyla silah seslerinin arttığı bu zaman dilimlerinde daha yoğun önlemler alınmasını istiyor. “Silah sesleri arasında çalışmak zorunda kalmak istemiyoruz. Yetkililer bu duruma el atmalı ve gerekli tedbirleri almalı” diyen vatandaşlar, can güvenlikleri için endişe duyduklarını ifade ediyor.

YETKİLİLERDEN ACİL MÜDAHALE BEKLENİYOR
Haber71 ihbar hattına gelen bu yoğun şikayetler doğrultusunda, Kırıkkale Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığı’ndan acilen müdahale bekleniyor. Düğünlerde havaya ateş açılmasının önlenmesi ve vatandaşların güvenliğinin sağlanması için gerekli tüm tedbirlerin alınması gerektiği vurgulanıyor.Ahalı Köyü’nde yaşayanlar, yetkililerin bu çağrılara kayıtsız kalmamasını ve bir an önce harekete geçerek düğünlerde silah kullanımını engellemelerini umut ediyor.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x