Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
GündemKırıkkaleManşetSiyaset

Suç duyurusunu şiddetle kınıyoruz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Teşkilatı ve parti mensupları tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a hakaret eden CHP genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Suç duyurusunun ardından ise CHP Kırıkkale İL Başkanı Ahmet Önal açıklama yaptı Önal Yaptığı Açıklamada, “Yargı bağımsızlığı demokrasiyle yönetilen bir ülkenin olmazsa olmazıdır” dedi
 
YARGI BAĞIMSIZLIĞI OLMAZSA OLMAZDIR
CHP il Başkanı Ahmet Önal ve parti yönetimi gazetecilerle bir araya geldi.  CHP Genel Başkanı Kemal KIlıçtaroğlu hakkında yapılan suç duyuruları hakkında açıklama yaptı. Önal yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız hakkında daha önce gerek Sayın Cumhurbaşkanı gerekse de AKP’nin diğer yetkilileri tarafından yine Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulduğu, hatta çoğu zaman da Genel Başkanımız hakkında son derece uçuk miktarlarda manevi tazminat davası açıldığını biliyoruz. Ancak bu şikâyet ve açılan davaların çok büyük bir çoğunluğunda davaları Sayın Genel Başkanımızın kazandığını da tüm kamuoyu yakından biliyor ve takip ediyor” diye konuştu
 
UÇUK MİKTARLARDA TAZMİNAT DAVASI AÇILIYOR
Önal yaptığı açıklamada, “Kendilerine durumdan vazife çıkarmaya çalışan ve Sayın Genel Başkanımızı şikayet eden bu kişiler acaba Sayın Cumhurbaşkanı’nın kaymakamlarla birlikte gerçekleştirdiği toplantıda kaymakamlara ‘gerekirse mevzuatı uygulamayın, bazı konularda bizzat Cumhurbaşkanına doğrudan ihbarda bulunun’ demesini ya da daha önce ‘benim için demokrasi amaç değil araçtır demesini’ nasıl değerlendiriyorlar. Tarafsızlık yemini etmiş ve anayasaya sadık kalacağına söz vermiş Sayın Cumhurbaşkanının onlarca miting yapıp iktidar partisine oy verin ya da beni 400 milletvekili ile getirin demesini nasıl değerlendiriyorlar.” Şeklinde konuştu.
 
KAMUOYUNA DUYURUYORUZ
Önal açıklamasında, “Genel Başkanımız Kemal KIlıçdaroğlu’na karşı üstelik bir kısmı hukukçulardan oluşan kişilerin yaptığı suç duyurusunu şiddetle kınıyor, yapılan bu baskılara karşı Genel Başkanımızın tam da yanında bulunduğumuzu, bedel ödemeye de dünden hazır olduğumuzu bu gücün de damarlarımızdaki Türkiye aşkından geldiğini bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz” ifadelerini kulandı.
 
 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu