Eğitim

Tarihi güzellikleri keşfetmek için yola çıktılar

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

İçişleri Bakanlığımız tarafından yürürlüğe konulan “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında, 168 öğrenci İstanbul’a uğurlandı.

 

 

İL DIŞINA HİÇ ÇIKMAYAN 168 GENÇ İSTANBUL’A UĞURLANDI

Kırıkkale Valiliği tarafından koordine edilen projeyle, daha önce il dışına çıkmamış olan öğrenciler başta olmak üzere, Valiliklerince hazırlanan program dâhilinde şehirlerin hem tarihi ve turistik mekânlarını gezecek hem de yeni arkadaşlıklar edinme fırsatı bulacak.  Projeyle, ilimiz genelinde 168 öğrenci, beraberlerindeki öğretmenlerle birlikte uğurlandı. Uğurlama öncesi, Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında öğrencilerle bir araya gelen Vali Yunus Sezer, hatıra fotoğrafı çektirip, gezilerinin iyi geçmesi dileklerini iletti. “Öğrencileri yolcu ettikten sonra basın mensuplarına projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Sezer, “Çocuklarımızı yeni dostluklar, yeni arkadaşlar edinmeleri, yeni yerleri ve ülkemizin tarihi güzelliklerini görmeleri için geziye gönderiyoruz. Biz Kırıkkale olarak kapalı bir toplum yapısına sahibiz. Çocuklarımız yeni yerler görerek hem ülkemizin Kırıkkale’ den ibaret olmadığını görecek, hem de ülkemizin doğusunun da, batısının da çok güzel olduğunu gittikleri yerde görecekler.”dedi.

 

 

HEDEF 4 BİN 500 ÖĞRENCİ

Vali Sezer: “Biz bunu İçişleri Bakanlığı olarak geçen yıl doğu ve güneydoğudan 60 bin öğrencimizi batıya taşıyarak başlatmıştık. İçişleri Bakanlığı olarak bu sene Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayelerinde onların destekleriyle yine Valiliğimizin imkanlarını da kullanarak Kırıkkale’yi de bu kervana dahil ettik. Hedefimiz büyük. 4 bin 500 öğrencimizi kademeli olarak bir kısmını Çanakkale ve İstanbul olmak üzere batı illerimize göndereceğiz. Bir kısmını da Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerimize göndereceğiz. Hepsi bu memleketin birer parçası. Çocuklarımız gittikleri zaman döndükleri zamankinden farklı olacak, ufukları ve vizyonları açılacaktır. Çocuklarımızın bilgi birikimleri de farklı olacak hem kendileri etkilenecek, hem de çevresindeki arkadaşlarını ve ailelerini etkileyecektir. Bunu sadece bir gezi olarak düşünmeyin. Arkadaşlarımız, giderken bizim milli ve manevi değerlerimizi, kültürel değerlerimizi anlatacak. Orda da çok güzel bir rehber ekimiz gidecekleri illerde Valilerimizin koordinesinde çocuklarımızı misafir edecek. Bu Kırıkkale’ ye değer, Kırıkkale’ ye yakışır, çocuklarımıza değer bir proje. İnşallah sizin destekleriniz ile de bu devam eder. Katkısı olan İçişleri Bakanlığımıza, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza teşekkür ediyor, çocuklarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum.” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı