Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Gündem

TBMM’deki ortak bildiriye CHP imza vermedi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Terör örgütü tarafından son günlerde gerçekleşen sızma eylemlerinde çıkan çatışmalarda 12 Mehmetçiğin şehit edilmesi TBMM’de Ak Parti, MHP, İYİ Parti ve SP ortak bildiri yayımlayarak saldırıları kınadı. Ortak kınama bildirisine CHP’nin imza vermemesi diğer siyasi parti temsilcileri tarafından tepkiyle karşılandı.

 

SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ

TBMM’de AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin imzasıyla ortak bir bildiri yayımlanarak PKK terör örgütünün saldırıları kınandı. Yayımlanan ortak bildiride “Bölücü terör örgütü PKK tarafından iki gündür gerçekleştirilen hain terör saldırılan neticesinde 12 vatan evladımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz. Bizler Türkiye Büyük Millet Meclisinde imzası bulunan siyasi parti grupları olarak birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet, hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

KAPLAN VE ÖZTÜRK’TEN İMZA VERMEYEN CHP’YE TEPKİ

CHP’nin bildiriye imza vermemesini eleştiren Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan “TBMM Genel Kurulu’nda PKK terörünü lanetlediğimiz bildiriyi HEDEP imzalamadı, CHP imzalayamadı” ifadelerine yer verdi. MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ise “CHP siyasi tarihine kara bir leke daha eklemiştir. CHP terör ve meclisteki destekçileri ile birlikte hareket etmiştir. Yaşanan hain terör saldırılarıyla ilgili olarak dört siyasi parti grubunun hazırladığı teröre dair kınama bildirisi ortak olarak TBMM’de ilan edilmiştir. CHP,  HEDEP ile birlikte hareket etmiş ve bildiriye imza atmamıştır. Takdir büyük Türk milletinindir” dedi.

HABER: Tahir Erdem

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu