Manşet

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapan öğretmen ve usta öğretici personele ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verildi.

EĞİTİMLER İKİ GÜN SÜRDÜ
Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda 80 personelin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimler iki gün sürdü. İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Akdemir, yapılan eğitim faaliyetinin 6331 Sayılı kanunun 4. Maddesi gereğince yapıldığını; eğitimin amacının çalışanlarımızı “İş Sağlığı ve Güvenliği” konularında mesleki riskler konusunda bilgilendirerek, periyodik eğitimlerle iş sağlığı ve güvenliği alanında bilinçlendirmek ve bu alandaki riskleri minimuma indirerek güvenli çalışmalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

HİÇBİR İŞ TEDBİRSİZ YAPILACAK KADAR ACİL DEĞİLDİR
İş Güvenliği Uzmanı Akdemir tarafından verilen eğitimde; iş sağlığı ile ilgili genel konular, sağlık konuları ve teknik konular anlatıldı. Eğitimler ölçme değerlendirme sınavı ile son buldu. “Çalışan kimliğine sahip her çalışanın, hiçbir iş tedbirsiz yapılacak kadar acil değildir’’ sözünü düstur edinebilmesinin önemine işaret eden Akdemir; İş Güvenliği konusunun sadece  yaşanan acı olaylar sonrasında 3-5 gün gündem olup sonrasında unutulması yerine, güvenlik kültürünün toplumun yaşam tarzı haline getirilmesinin bu kötü karneyi düzeltebilecek yegâne yol olduğunu söyledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x