KırıkkaleManşet

TÜRGET il hiçbir bağımız yok

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

TÜRGET il hiçbir bağımız yok
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ve de Türkiye Gençlik Vakfı’nın ismi Türkiye Gençlik Teşkilatı tarafından kullanıldığı iddia ediliyor. Vakıf adı altında şahsi menfaatler elde ettiği söylenen Türkiye Gençlik Teşkilatı, aslında bir vakıf kuruluşu değil.

ADIMIZA PROGRAMLAR DÜZENLİYORLAR
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırıkkale İl Temsilcisi Mehmet Çağrı Baykal, “Vakfımız adı altında Türkiye Gençlik Teşkilatı’nın (TÜRGET) ismimizi kullanarak sözde programlar yapıldığı kulağımıza geliyor. Bu etik bir davranış değildir”

TÜRKİYE İSMİNİ KULLANAMAZLAR
TÜRGEV ve TÜGVA’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tavsiyeleri üzerine kurulmuş, yönetimi kurulunda ve yüksek istişare heyetinde Bilal Erdoğan’ın da yer aldığı zikredilen dernekte ise Bilal Erdoğan’ın hiçbir şekilde yer almadığını belirten Baykal, “Bir kere Türkiye ismini kullanacak olan derneklerin ve vakıfların Bakanlar Kurulu’ndan onay alması gerekiyor. Bu ismi bahsi olan Türkiye Gençlik Teşkilatı, Bakanlar Kurulu’ndan ne izin almış nede onay. Hiç kimse bizim ismimizi kullanarak kendilerine şahsi menfaatler sağlamasın” dedi.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x