EğitimManşet

Türkiye Ortalamasının Beş Puan Önündeyiz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Meslek liseleri zenginleşiyor
Meslek ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün talimatıyla Meslek Liselerindeki çağın gelişimine ayak uyduramayan ve demode olduğu belirtilen alanlar kapatılıp, yerine sektörün ihtiyaç duyduğu ve geleceğin mesleklerini kapsayan alanlar açıldığı belirtildi.

PROTOKOL İMZALANDI
Kırıkkale’de bu yönde yapılan çalışmalar sonucu Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yeni alan açılması için Tarım İl Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile iki protokol imzalandı. Tarım İl Müdürlüğü ile yapılan protokol ile Laboratuvar Hizmetleri alanı, Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliği ile yapılan protokol ile de Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanının açılması planlandı. Her iki kurumla yapılan protokol kapsamında 12. sınıfa gelen öğrencilerin beceri eğitimini bu kurumlarda yapmaları garanti altına alındığı öne sürüldü.

TÜRKİYE ORTALAMASININ BEŞ PUAN ÜZERİNDEYİZ
Mesleki Teknik Eğitim’den sorumlu Şube Müdürü Ümit Yaşar Gürsoy, Mesleki Teknik Anadolu Liselerini çağın gelişmelerine ve teknolojisine ayak uyduran okullar haline getirmek istediklerini söyledi. Gürsoy, ilde mesleki teknik alanında okullaşma konusunda yüzde 49’luk bir dilimle en kalabalık öğrenci kitlesini bünyelerinde barındırdıklarını belirterek, “Bu oranla Türkiye ortalamasının beş puan üzerindeyiz. Açacağımız ve gelecek vadeden alanlarla da bu oranı yüzde 55-60 a çıkarmak için çalışıyoruz. Ben bu protokolün imzalanmasında her aşamada emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x