Kültür Sanat

Türk Sanat Müziği konseri büyük beğeni topladı

Kırıkkale Halk Eğitimi Merkezince Türk Sanat Müziği Korusu tarafından konser düzenlendi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen konserde, halk eğitimi merkezinde eğitim alan solistler ve koro ekibi sahne aldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Halk Eğitimi Merkezince Türk Sanat Müziği Korusu tarafından konser düzenlendi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen konserde, halk eğitimi merkezinde eğitim alan solistler ve koro ekibi sahne aldı.

Şef Şeref Can Gizlenci yönetimindeki koroda görev alan solistler, birbirinden güzel ve coşkulu eserler seslendirdi.
Kırıkkalelilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde yer bulamayan davetlilerin çoğu, uzun süre konseri ayakta dinledi. Koro üyeleri ve saz heyeti, performanslarıyla davetlilerden büyük beğeni aldı. Muhayyer kürdi, hicaz ve nihavent gibi birçok makamlarda eserlerin seslendirildiği konserde, solistler ve koro, davetler tarafından uzun süre alkışlandı.

Konserde dinleyiciler de hep bir ağızdan koroya eşlik ederek okunan eserleri cep telefonlarıyla kayda aldı.
Kırıkkale Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran konser sonunda yaptığı konuşmada ilgilerinden dolayı Kırıkkale halkına teşekkürlerini iletti.

Koro ve solistlerin en güzel nameler eşliğindeki eserleri keyifle dinlediklerini belirten Erkayıran, “Sanat ikliminde güzel, neşe ve sevinç dolu bir akşam geçirdik. Arkadaşlarımız sanat müziğimizin en güzel nameleri eşliğinde şarkıları icra ederken bizler de dinleyiciler olarak keyifli bir akşam geçirdik.” dedi.
Mayıs ayı sonunda kentte önemli bir kültür festivalinin olacağı bilgisini de paylaşan Erkayıran, “Kırıkkalelilerin sanata olan büyük ilgilerini biliyoruz. Bu akşam salonun dolu olması bunun en iyi göstergesi. Daha büyük salonlar olsa dahi aynı yoğunlukta olacağına inanıyorum. Konserin bu aşamaya gelmesinde uzunca bir emek var. Ben buradan her arkadaşımızı, şefimizi, solistlerimizi ve tüm koroyu yürekten tebrik ediyorum. Biliyorum ki her bir arkadaşımız büyük bir özveri göstererek bu güzel anı bizlere yaşattılar. Yoğun katılımları dolayısıyla tüm davetlilere ve Kırıkkale halkına ayrıca konserin düzenlenmesinde emekleri olanlar ile koroda görev alan herkese teşekkür ediyorum.”

Erkayıran, konuşmasının ardından Şef Şeref Can Gizlenci’ye koro ve solistler adına çiçek hediye etti.
Konsere, Vali Yardımcısı Erkayıran’ın yanı sıra Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdoğan Çakmak, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Süreyya Kılıç, il protokolünün diğer üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x