İl Kültür ve Turizm müdürlüğü

 • Manşet
  Hacı Taşan Coşku İle Anıldı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Hacı Taşan Coşku İle Anıldı

  Kırıkkale'de, halk ozanı ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hacı Taşan'ı anma etkinlikleri kapsamında sanatçı Orhan Hakalmaz ile Taşan'ın oğlu Sondur Taşan sahne aldı.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Onu hatırlamak değil, öğrenmek lazım - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Onu hatırlamak değil, öğrenmek lazım

  İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle program düzenlendi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki etkinlik, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Herkes Bir Engelli Adayı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Herkes Bir Engelli Adayı

  Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen programda, yaptığı konuşmada, herkesin bir engelli adayı olduğunu söyledi.

  Haberin Detayı
 • Kültür Sanat
  Rahmi Pehlivanlı Anılacak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Rahmi Pehlivanlı Anılacak

  Kırıkkale’nin medar-ı iftarı ve dünyada 'Kralların Ressamı' olarak tanınan Rahmi Pehlivanlı'nın vefatının 29. yıl dönümü olan yarın ,İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından eserlerinin sergilendiği Keskin ilçesindeki evinin önünde anma etkinliği ve sonrasında Sevgi Yolu’nda Resim Sergisi düzenlenecek.

  Haberin Detayı
 • Kültür Sanat
  Bozlağın Altın Sesi Ölümünün 38.Yılında Anılacak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Bozlağın Altın Sesi Ölümünün 38.Yılında Anılacak

  Bozlak Kültürü Abdallık geleneğinin en önemli isimlerinden “Bozlağın Altın Sesi” olarak bilinen ve TRT arşivlerine kazandırdığı pek çok eseriyle Kırıkkale’nin en önemli değerlerinden olan Hacı Taşan’ı vefatının 38. yıldönümünde anmak üzere İl Kültür ve Turizm müdürlüğü tarafından etkinlikler gerçekleştirilecek.   HACI TAŞAN KONSERİ YAYINLANACAK İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan “Hacı Taşan’ı Anma Etkinlikleri” kapsamında, 09 Mart 2021 tarihinde yapacağımız etkinliklere katılımınızı ve kamuoyuna duyurulmasını dilerim.”dedi. Hacı Taşan Anma Programı 09 Mart 2021 Keskin : 12.05   Hacı Taşan Kabir Ziyareti,12.40   Keskin Çarşı Camiinde mevlüt okutulması,13.45   Taş Mektep’te anma programı,19.00   Taş Mektep’te İl Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından canlı yayınla Hacı…

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu