EğitimGenel

TÜRKİYE’DE İLK 5’E GİRECEĞİZ

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valisi yunus Sezer’den Eğitim konusunda iddialı çıkış;

Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği ve etkileşimi artırmak, okullarda güzel sanatlar alanında öğrencilere yönelik faaliyetlerin ve kursların planlanması amacıyla protokol imzalandı. Törende konuşan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, “Eğitimde bu yıl inşallah akademik olarak Türkiye’de ilk 5’e gireceğiz” diye konuştu.

İMZALAR ATILDI

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Güzel Sanatlar Fakültesi arasında işbirliği ve etkileşimi artırmak, okullarda, güzel sanatlar alanlarında öğrencilere yönelik faaliyetlerin ve kursların planlanmasını ve bu kurslarda Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin görev almasını sağlamak üzere hazırlanan protokol imzalandı. Kırıkkale Üniversitesinde gerçekleşen protokole İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve KKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Öztosun Çaydere imza attı. Kırıkkale Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan da imzalanacak protokolle üniversitenin imkanlarını ve yeteneklerini Kırıkkale’nin gençleri ve gelecekleriyle buluşturacaklarını dile getirerek, güzel bir çalışma olacağını vurguladı.

DİŞLİLER ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Törende konuşan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, padişahların bile yetiştirilirken bir zanaatla uğraştırıldığını belirterek, “bu adam padişah bunun bir ihtiyacı yok” diye düşünülmediğine dikkat çekti. Kendilerinin de çocuklara bir şeyler vermeleri gerektiğini ve bunu hep birlikte yapmak istediklerini ifade eden Sezer, “Eğitimde bu yıl inşallah akademik olarak Türkiye’de ilk 5’e gireceğiz. O sistemi kurduk ve şu anda dişliler çalışmaya başladı. Hatta devlet okulları özel okulları geçmeye başladı. Özel okulları da bu sistemin içerisine dahil ettik. Şimdi isteyen her çocuğa bir enstrüman çalma, bir spor branşıyla uğraşma imkanı verelim. Ama kağıt üzerinde değil, gerçekten verelim. Çocuk bir alanda muhakkak uzmanlaşsın. Valilik olarak eksikliklerimizi tamamlıyoruz. Öğretmen eksikliğimiz var. İstiyoruz ki üniversite öğrencileri gitsinler köy okullarında çocuklarla kaynaşsınlar. Biz bunun imkanını sağlayalım” dedi.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x